Super nápady, jak zažehnat nudu během deštivých letních dní!

Super nápady, jak zažehnat nudu během deštivých letních dní!

Naplánovali jste si tolik potřebnou dovolenou, kterou trávíte doma, nebo jste s dětmi vyrazili do dřevěné roubenky, kde to máte na skok od temné hradby lesa? Jenomže se vám zdá, že dostanete ponorku dřív, než to smutné počasí dostane rozum? Od toho jsme tady my s SOS tipy. Čtěte!


 

Deskové hry, karty a staré dobré pexeso

Neexistujte lepší načasování, než je propršený letní večer, který jste chtěli prožít úplně jinak a počasí vám udělalo čáru přes rozpočet. Vytáhněte Dostihy a sázky, Activity, nebo si rozdejte karty či pexeso a užijte si salvy smíchu, které vám vykouzlí docela obyčejné věci, co pomalu zapadaly prachem zapomnění. „My nedáme dopustit taky na hospodské kostky. Je to prostě nesmrtelná klasika,“ tvrdí čtenářka Jana (33).

 

Vyštrachejte deník

Jakmile děti usnou a partnera spánek skolí nad plán rychleji, než by se dalo čekat, nalijte si vínko, nakrájejte si k tomu delikátní sýr, nebo místo toho načněte mléčnou čokoládu a zkuste hodit na papír to, co se vám podařilo, chvíle, kdy jste byla šťastná, nebo vaše sny, které si prostě chcete splnit. Rázem budete vědět, proč byste měla udělat to, co se vám tolik nechce. Funguje to opravdu jako skvělá motivace.

 

Vymalovávejte celá rodina

Ostrouhejte pastelky a pusťte se do vymalování obrázků, i když vám už dávnou není osm. Uvidíte, že si u této nenáročné kratochvíle báječně odpočinete, utřídíte myšlenky a k tomu navíc se vrátíte do dětství, kdy starosti a problémy pro vás byly velkou neznámou. A přesně pro tyto  benefity stojí za to vrátit čas alespoň v mysli. Horkým tipem jsou také antistresové omalovánky pro dospělé, které milují úplně všichni. Ve výsledku je ale úplně jedno, zda vykreslujete tajuplné mandaly, nebo snad pohádkové bytosti. Povznášející radost vás totiž dostihne tak či tak. Fajn možností je také sáhnout po papíru a vyzkoušet si poskládat báječné origami. A i kdyby z toho nebylo nic pořádného, nevadí. Uvidíte, že se budete skvěle bavit.

 

Povídejte si

Je úplně jedno o čem, prostě nechejte plynout hovor a uvidíte, že se dopídíte k nevšedním poznatkům. A co takhle třeba zavzpomínat na loňskou dovolenou, nebo na skvělou lyžovačku, po které jste pak zůstali s chřipkou úplně všichni doma. Až tak totiž byla skvělá, že vás dostala do postele.  Na vyvolání vzpomínek báječně fungují fotky. Takže mrkněte do počítače, nebo listujte těmi, co máte ve fotoalbu.

 

Pusťte si fajnovou komedii, nebo animák

Zapomeňte na horory a tomu podobné žánry, o kterých vaše děti alespoň prozatím vědět nemusí. Namísto toho si pusťte nádherné české pohádky, nebo filmy s Tomášem Holým, kterého milujeme všichni a je úplně jedno, kolik roků nám je. A pokud mrknete na českou klasiku, zažeňte nudu s populárními animáky. My hlasujeme za super pohádku Hledá se Nemo, Rebelka, Madagaskar nebo Auta.

 

Co dál?

Pokud jste jen ve dvou je to jasné. Zalezte do peřin a zůstaňte tam. Mazlení, doteky a polibky přecházející v milování. Tohle všechno je jak jinak, než povolené. Plánujte. Co takhle si už teď nalajnovat, kde strávíte podzimní volno, nebo kampak letos vyrazíte vstříc exotice. Uvidíte, že tohle vás prostě bude bavit. Uspořádejte si soukromý večírek. Objednejte pizzu, udělejte si chutné jednohubky, pozvěte super lidičky a bavte se. A když budete mít na seznamu pozvaných toho, co hrábne do strun, nebude to mít chybu.