Lékaři schvalují těhotným šálek kávy denně!

Mírná konzumace kofeinu nezpůsobuje zvýšené nebezpečí potratu nebo předčasného porodu, tvrdí američtí lékaři a své vyjádření dokládají právě provedeným výzkumem. Ženy, které čekají dítě, si už nemusejí upírat svůj každodenní šálek kávy. Poslední výzkum A


Mírná konzumace kofeinu nezpůsobuje zvýšené nebezpečí potratu nebo předčasného porodu, tvrdí američtí lékaři a své vyjádření dokládají právě provedeným výzkumem.

Lékaři schvalují těhotným šálek kávy denně

Ženy, které čekají dítě, si už nemusejí upírat svůj každodenní šálek kávy. Poslední výzkum Americké společnosti porodníků a gynekologů popřel dosavadní teorie, že i malé množství kofeinu může v těhotenství vyvolat komplikace. „Myslím, že je čas s klidným svědomím prohlásit, že šálek kávy denně je v pořádku," říká předseda společnosti Dr. William Barth. Své výsledky zveřejnili lékaři na základě dvou nedávných studií, které sledovaly více než tisíc těhotných žen.

Co je to mírná konzumace?

Otázkou je, co považovat za mírnou „konzumaci“ kofeinu. Vědci tolerují buď šálek kávy, nebo čtyři čtvrtlitrové hrnky čaje, pět plechovek limonády nebo dokonce šest až sedm tyčinek hořké čokolády denně. Ale zatímco výzkum lékařů newyorského lékařského centra Mount Sinai nepotvrdil žádnou souvislost mezi množstvím potratů a konzumací jakéhokoli množství kofeinu, experti z Oaklandu tvrdí, že nebezpečí roste, pokud přísun této látky přesáhne 200 mg denně.

Pro jistotu všeho s mírou

Odborníci zjistili i to, že kofein může podráždit placentu. Stalo by se to ovšem jedině v případě, že by matka vypila mnohonásobně větší množství kávy, než je běžné. Pak by skutečně zdraví svého plodu ohrozila. (KORZO) Foto: www.pixmac.cz