Miminka a děti v letadle

Čeká vás dovolená a obáváte se létání s dětmi? Zbytečně se netrapte! Nejmladší členové rodiny většinou snášejí moderní dopravní prostředek lépe než vy. Každé dítě je ale jiné, a tak se (pokud třeba letíte s miminkem poprvé) před dlouhotrvajícím letem radši pora


Čeká vás dovolená a obáváte se létání s dětmi? Zbytečně se netrapte! Nejmladší členové rodiny většinou snášejí moderní dopravní prostředek lépe než vy. Každé dítě je ale jiné, a tak se (pokud třeba letíte s miminkem poprvé) před dlouhotrvajícím letem radši poraďte s dětským lékařem.

Miminka a děti v letadle

Hodiny za exotikou

Do dvou let nemá dítě vlastní místo, sedí vám na klíně, připoutáte si ho speciálními pásy „baby belts” a na spaní připevní letušky pro miminka koš. Větší děti si snadno udělají v sedačce pohodlí. Pokud čekáte na letišti na další spojení, zaveďte dítko do dětského koutku, kde si pohraje s ostatními malými cestovateli.

Mami, bolí mě uši!

Malé letadlo má jednu velkou nevýhodu při vzletu a přistání – cestujícím nepříjemně praská v uších a dostavuje se i bolest, která není zrovna zanedbatelná. Ve velkém letadle tato nepříjemnost takřka neexistuje, ale raději s ní počítejte při každém letu. Tlak v dětských ouškách regulujte kojením nebo lahví s pitím.

Boj proti nudě

Děti v letadle zabavte! Možná jste měla štěstí a narodilo se vám miminko s přirozeným talentem na cestování – v takovém případě vám postačí lahev s jeho oblíbeným pitím či jídlem. Děťátko se nabaští, stočí se na sedačce, v mžiku usne a vzbudí se až těsně před přistáním. Většina miláčků se ale různě kroutí, vrčí a brečí, a pak přicházejí na řadu hrátky pro klid posádky a spolucestujících! Vezměte jim proto s sebou pastelky a omalovánky, přenosný DVD přehrávač s oblíbeným Krtkem či Šmouly, vymyslete si pohádku o létání za dinosaury nebo z příruční tašky vytáhněte elektronickou hru. A prcka nechte vyhrávat! (jem) Foto: www.pixmac.cz