Vztah na dálku jako suvenýr z dovolené

Vztah na dálku jako suvenýr z dovolené

Carlos! Jack! Nebo také Heinrich. Vrátila jste se z dovolené, oči vám září, konečně jste potkala toho pravého. Jenže tisíc kilometrů od domova...Připravte se na model „chytré horákyně“: ani sama, ani s přítelem, věčně na mailu nebo telefonu a čas od času naopak dvacet čtyři hodin v kuse v jeho náručí.

„Je tak úžasný! Ale tak daleko“ …líčíte kamarádkám svého miláčka, který nedobyl jen váš klín, ale i vaše srdce. Co teď s tím? S láskou sice rostou křídla, ale pokud do toho nepraštíte vy nebo on a nesestěhujete se k sobě, čekají vás výjimečné chvíle radosti, ovšem i dlouhé dny osamění s fotkami a vzpomínkami.

Pro a proti

Řadu věcí získáte, o spoustu přijdete. Předně si zachováte báječnou svobodu. Nikomu nemusíte vysvětlovat, že s Markem jdete opravdu jen na skleničku, že se znáte od základky a jste jen kamarádi. Odpadnou i pravidelné návštěvy u potenciální tchyně či nutnost řešit, zda můžete odjet o víkendu s kamarádkou na chatu. A až na vás bude po dvou měsících čekat na letišti s kytkou ON, začne vaše další společná cesta do ráje a zcela výjimečný okamžik. Váš vztah plný romantiky hned tak nezevšední… „Není-li v mileneckém vztahu pauza, milenci se na sebe nemohou ani těšit,“ tvrdí nestor českých psychologů Miroslav Plzák. Ale jak dlouho jste ochotná čekat na jednu pusu? Vydržíte se večer tulit k plyšákovi, i když zrovna nejvíc potřebujete, aby vás někdo objal?
A žárlivost… dokážete mu věřit, že dva měsíce myslí opravdu jen na vás?

Návod na údržbu

- nechte jeden druhého dýchat, nepronásledujte se žárlivostí
- snažte se hlavně zpočátku vídat co nejčastěji, abyste se co nejvíc sžili
- občas se sejděte i na neutrálním území, nejen u jednoho z vás
- vytvořte si rituály, tajemství, která vám dají pocit výlučnosti
- mluvte o svých pocitech i obavách
- ale pozor, muži mají většinou menší potřebu hovořit o citech než ženy
- neupínejte se na sebe přehnaně, abyste neprožívali vždy dva měsíce slzavého údolí proložené týdnem radosti