Jak prožít zimní měsíce ve spokojenosti

Jak prožít zimní měsíce ve spokojenosti


Ubývá vám energie, nic se vám nechce, s převládající tmou vás ovlivňuje negativní přístup a nevíte, jak se v zimě nakopnout k jakékoliv činnosti? Stačí pár maličkostí, které ovlivní váš přístup k zimě.

 

Je pravdou, že teploty pod bodem mrazu, tma, která vše kolem nás zahalí již v odpoledních hodinách a slunce v nedohlednu ovlivní naši náladu a energii. My se však můžeme problému postavit čelem a nenechat se do zimní únavy vtáhnou se vším všudy.

Začněte u vitamínů

Všichni víme, že zejména přes zimní měsíce bychom měli dbát na dostatek vitamínů. Zaměřte se na zeleninu a ovoce, které jsou u nás i přes zimní měsíce dostupné, jako například mrkev, celer, pórek, bílé zelí či hrušky a jablka. Nezapomeňte také na to, že přes zimu nám sluníčko nedopřeje dostatek vitamínu D a proto není od věci zaměřit se i na rybí tuk.

Plánujte si lépe svůj čas

Žádné splašené pobíhání od ničeho k ničemu. Žádný multitasking. Žádná předsevzetí, která nejdou zrealizovat. Buďte k sobě upřímní, plánujte si jen to, co jste skutečně schopní každý den, týden či měsíc plnit a nebojte se své úkoly plánovat a psát na papír. Takový pravidelný seznam vám pomůže s lepší organizací.

Choďte na procházky

Také patříte mezi ty, kteří v zimě raději zalezou pod teplou peřinu a skoncují s veškerými aktivitami? Stačí, když se vám podaří na pár minut denně zajít na procházku. Čerstvý vzduch dokáže zázraky, uděláte něco pro své tělo a vyčistíte si mysl.

Sněte

Málo slunce, více šedi a negativních myšlenek vás může přes zimu opravdu oslabit. Co kdybyste si místo přemýšlení na to, co vás nebaví, začali snít o věcech, které vás naplňují nebo brzy naplňovat budou? Sněte, plánujte, rekapitulujte. Každý malý krůček vás může dostat blíže k vašemu cíly.