Nestíháte? Tak zpomalte!

Nestíháte? Tak zpomalte!

Nevíte, kam byste měli dřív skočit, honíte se za vidinou uklizeného domova, pilně pilujete cizí jazyky, po večerech píšete s dětmi úkoly a pak ještě honem splnit manželské povinnosti, ať máte konečně padla? Že se v tom poznáváte jako nikdy? Tak pak rozhodně čtěte, možn


Nevíte, kam byste měli dřív skočit, honíte se za vidinou uklizeného domova, pilně pilujete cizí jazyky, po večerech píšete s dětmi úkoly a pak ještě honem splnit manželské povinnosti, ať máte konečně padla? Že se v tom poznáváte jako nikdy? Tak pak rozhodně čtěte, možná je na čase se více zklidnit a začít si život víc užívat.

„Padá na mě úplně všechno, manžel mi pije krev, na děti mnohdy zbytečně vyjedu, prostě to nezvládám tak, jak bych měla a jak by se na matku od tří malých capartů očekávalo. Jsem na nejlepší cestě se ze všech povinností, normálně zbláznit,“ stýká si vyčerpaně Karolína (33).

Nesnažte se být tou, co zvládne všechno

Jasně, byla by to super představa, kdybychom byly ve všech směrech soběstačné, ale jakmile přijde na přetřes rodina, tak mít všechno zařizování na sobě, je víc než nesmyslné. Proč, když jste to před lety zvládala s přehledem? Tento zvyk vám zřejmě zůstal z doby, kdy jste žila single, nebo jste s drahým pomaloučku začínali bydlet. Teď už ale nemáte jenom jeden druhého, ale navíc máte společnou domácnost a vaše nejmenší. Tak prostě a bez výčitek zaúkolujte i vašeho mužského. Uvidíte, že vám rád vyjde vstříc. A vám se nejenom uleví, ale navíc budete mít více času jeden na druhého. Už totiž nebude večer tak unavená.

Zastavte se a nasávejte kouzlo okamžiku

Co takhle si uvařit kávu a nikam nepospíchat. Namelte si čerstvé kávu, zalijte ji vodou a vdechujte voňavé obláčky páry. Pak se přesuňte do obýváku a zalistujte si časopisem, pokračujte v napínavé detektivce, nebo prostě jen tak na chvilku zavřete oči a zavzpomínejte na krásné okamžiky, které vám daroval život. Uvidíte, že těchto pár minut pro  budou na vás mít víc než magický účinek.

Udělejte revizi

Přestaňte dělat přesčasy jenom proto, že pomáháte všem a pak nestíháte svoji vlastní práci. Lákají vás svobodné kamarádky na vínečko, na hory, na nakupovací maraton, nebo prostě pořád někam a vám se nechce, ale i tak stejně souhlasíte, ať netrháte partu? I když se pak musíte zbláznit, abyste si všechno nějakým způsobem zařídila? Prostě řekněte ne a doplňte, že se vám to tentokrát moc nehodí. Za ty nervy a následné komplikace to totiž nestojí. „Pod tuto radu bych se podepsala. Přesně tuto chybu jsem dělala i já jako první vdaná z našeho dámského kroužku. Holky si výletovaly všude možně, za to já byla matkou, podnikatelkou, manželkou a hospodyňkou a přitom se s nimi snažila držet tempo. Samozřejmě to nešlo a já na to přišla pozdě, až mi byl diagnostikován syndrom vyhoření. Proto raději řekněte jednou, nebo dvakrát ne, než aby se vám stalo to, co jsem si sama způsobila,“ vysvětluje Magda. freedigitalphotos.net