TOP destinace, kde prožijete dovolenou snů

TOP destinace, kde prožijete dovolenou snů

Všichni se shodneme na tom, že pořádný oraz od práce by si tu a tam měl naplánovat úplně každý. Tak na nic nečekejte, sbalte kufry a odleťte do ráje, který charakterizují božské pláže, kokosové palmy, azurové moře a vyhřátý písek. V těchto zemích podlehnete lásce na p


Všichni se shodneme na tom, že pořádný oraz od práce by si tu a tam měl naplánovat úplně každý. Tak na nic nečekejte, sbalte kufry a odleťte do ráje, který charakterizují božské pláže, kokosové palmy, azurové moře a vyhřátý písek. V těchto zemích podlehnete lásce na první pohled, a to doslova!

Mexiko se stane vaší láskou na celý život

Země plné kontrastů, smíchu, mayských památek a hřejivých vln Karibského moře. Přivezte si odtud typické sombrero, obraťte do sebe panáka tequily a vyblejskněte se v božském Tulumu. Mexiko je prostě jediné svého druhu. A kdo sem nezamíří, prostě neuvěří. „Mexiko vám sebere vítr z plachet takovým způsobem, že se budete muset o jeho půvabu přesvědčit znovu. Rozhodně doporučuji zavítat na Ostrov žen, je tam blaze,“ vysvětluje Karolína Římská.

Exotická perla v Indickém oceánu: Zanzibar

Ostrov koření, sněhobílých pláží a tyrkysových až oceánově modrých vln, co pleskají jedna o druhou. Obchod s otroky, Freddie Mercury, voňavý hřebíček a tamní fráze Hakuna Matata. A když už tady budete, tak musíte na pravé a nefalšované safari do Keni.

Mauricius: Propadl mu i sám Mark Twain

Vydejte se po stopách blbouna nejapného, přičichněte k plumérii, zamiřte k vodopádům, písečným dunám Chamarel, zaskočte do hlavního města a smlsněte si na delikátní kreolské kuchyni.Modrá je dobrá a na Mauríciu snad dvakrát tak hezčí. Zvlášť co se týká odstínu moře.

Dominikánská republika: Ta, co vám nedá spát

Smyslná merengue a tóny vášnivé bachaty, smažené banány, vodopád El Limon, pozorování velryb na poloostrově Samaná a chytání bronzu na pohádkově přenádherné Saoně. Právě tak nějak vypadá pravý tropický ráj se vším všudy. A tady se přesvědčíte o tom, že chutnější  kakao i kávu jste ještě nikdy neochutnali. A nemluvě také o doutnících. Ty tady prostě musíte vyzkoušet.

Srí Lanka: Voní po čaji

Pokud byste chtěli vyrazit za božskou chutí čaje, musíte na Srí Lanku. Ale jenom o čajových plantážích tento ostrov není. Rozhodně se nenechejte ochudit rovněž o návštěvu sloního sirotčince a nespočet budhistických památek ve městě Kandy, Dambulla a nevšední Anuradhapuru.   pixabay.com