Naučte se myslet optimisticky. Máme pro vás rady!

Naučte se myslet optimisticky. Máme pro vás rady!

Nic se vám v životě nedaří, všechno stojí za starou belu, všechno vidíte černě a je vám z toho všeho tak nějak ouvej? Trápíte se tím i tamtím, už jenom z té představy vás mrazí a nejraději byste nevykoukli z pod peřiny, ať se vám nelepí smůla na paty? Možná to chce


Nic se vám v životě nedaří, všechno stojí za starou belu, všechno vidíte černě a je vám z toho všeho tak nějak ouvej? Trápíte se tím i tamtím, už jenom z té představy vás mrazí a nejraději byste nevykoukli z pod peřiny, ať se vám nelepí smůla na paty? Možná to chce jenom přeprogramovat hlavu a usměrnit myšlenky správným směrem. Na nic nečekejte a pusťte se do toho.

„Do té doby, kdy jsem viděla všechno černě, tak všechno černým bylo. To, na co myslíte, se vám stane.. Z mé osobní zkušenosti proto radím všem, ať se odpoutají od hrůzu nahánějících scénářů a snaží se mysl naučit lepším mravům a zásadám optimismu. Bude vám líp,“ usmívá se Marta, která je zářným důkazem toho, že pesimismu můžete dát sbohem. Avšak musíte chtít.

Začínáte zase malovat čerty na zeď?

Čeká vás důležitá akce v práci a vy se stresujete od nevidím do nevidím už dva měsíce dopředu? Vykašlete se na to a začněte myslet tak, že všechno dopadne na výsost dobře. Zaprvé se uklidníte a za další vaši mysl naučíte lepším mravům. Takže jen tak dál.

Vypusťte z vašeho života ty, co tam nemají co dělat

Záškodnická kamarádka na oko, nepřející spolužačka ze střední, co se nudí, nebo sousedka, co závidí na druhou? Těmto a tomu podobným se vyhněte jedna dvě, ať máte ve svém životě konečně klid. Chcete namítnou, že byste pak ale zůstali úplně sami? Ale vůbec ne. Stačí se podívat kolem vás, navazovat nová přátelství a nahradit je těmi lepšími.

Opakujte si kouzelné věty

Místo negativních průpovídek si do hlavy napumpujte ty pozitivní. A třeba tyto. Jsem krásná, chytrá, bohatá a jednoduše šťastná. Určitě je to lepší, než si do hlavy cpát opak těchto slov. Vždyť tento výčet je inspirující až až.

Odchyťte to od ostatních

Netušíte, kde váš dědeček bere ten optimismus a permanentní úsměv na rtech? Klidně si ho zeptejte a dál jeho přístup k životu prostě odkoukejte, ať to máte  z první ruky. pixabay.com