Protřelé tipy, jak nakládat s penězi

Protřelé tipy, jak nakládat s penězi

Nedaří se vám ušetřit z výplaty, jen stěží zvládnete překonat měsíc do té další a celkově je váš rozpočet řekněme napjatý až až?  A vy pak z toho stejně tak? Vykašlete se na ty nervy a vezměte to za ten lepší konec. Nejenom ušetříte, ale hlavně najdete ve svém


Nedaří se vám ušetřit z výplaty, jen stěží zvládnete překonat měsíc do té další a celkově je váš rozpočet řekněme napjatý až až?  A vy pak z toho stejně tak? Vykašlete se na ty nervy a vezměte to za ten lepší konec. Nejenom ušetříte, ale hlavně najdete ve svém životě větší jistotu, klid a vlastní prostředky třeba na dovolenou.

„V předchozích vztazích jsem žila nezodpovědně, kupovala jsem si značkové věci, abych těm, které jsem ze srdce nenáviděla, spadla brada. Brala jsem si půjčky, utrácela jako smyslů zbavená a teď, když jsem se konečně usadila,  vdala se a máme malou holčičku, musíme dělat maximum, abychom nešli na kartě do mínusu,“ vysvětluje Denisa (33).

Odkládejte peníze na horší časy

Snažte se uspořit každý měsíc alespoň deset až patnáct procent svých příjmů, ať máte z čeho zafinancovat nenadálé výdaje. „Vždy se snažím mít našetřeno tak, abych zvládla půl roku vyjít bez příjmu. Bez tohoto přístupu bych se akorát stresovala." Aneta

Nakupujte s nákupním seznamem

Netušíte, co budete vařit? Než vyrazíte nakupovat, sepište si seznam položek k nákupu, ať máte jasno. Avšak po té ho musíte dodržet a nenechat se zlákat něčím jiným. Na nákupy se snažte chodit bez dětí, nakoupíte mnohem méně sladkostí a jiných nezbytností.

Vyplatí se vám kreditka?

I když se může zdát, že představuje cestu do pekel, tak tomu tak nemusí být vždy. Pokud se chováte zodpovědně, můžete využít různé cenové zvýhodnění při její platbě. Jen pozor, vyčerpejte tolik, kolik můžete zaplatit. Víc ani ťuk.

Nemusíte si kupovat všechno, co vidíte, vyčkejte

Líbí se vám to či ono, ten hříšně drahej parfém, paleta očních stínů, nebo prádelko v barvě hřejivé burgundy? Dřív než si něco koupíte, si to nechejte projít hlavou. Uvidíte, že touha odpadne a vy nakonec opravdu ušetříte. Naopak to, co budete potřebovat, si koupíte stůj, co stůj, pauza nepauza.