Když se vám spánek vyhýbá! Přičarujte si ho zpět!

Když se vám spánek vyhýbá! Přičarujte si ho zpět!

Ne a ne zaspat, probouzíte se s pocitem jako byste ani nespali, bolí vás záda, za krkem, nebo vás tíží noční můry? Nenechejte nic náhodě a na spánek si neváhejte posvítit. Dřív, než začněte zobat pilulky na spaní, to zkuste vyladit po vzoru naší funkční inspirace. Zkuste


Ne a ne zaspat, probouzíte se s pocitem jako byste ani nespali, bolí vás záda, za krkem, nebo vás tíží noční můry? Nenechejte nic náhodě a na spánek si neváhejte posvítit. Dřív, než začněte zobat pilulky na spaní, to zkuste vyladit po vzoru naší funkční inspirace.

Zkuste bylinky

Nedaří se vám zamhouřit kukadla a ani počítání oveček vám zabírá? Zkuste si uvařit čaj z meduňky spolu s kozlíkem lékařským. Vyzkoušet můžete také tabletky z lékárny s bylinkovými extrakty. Spánek údajně přiláká také vlažné mléko. Nám chutná s trochou skořice a vanilky.

Promilujete se do říše snů

Možná se říká, že po sexu snáze usínají muži, ale když je milování skutečně intenzivní a orgasmus nepředstíráme, tak uspí i nás. Za zkoušku nic nedáte a věřte, že drahý vás tímto způsobem bude uspávat moc rád. Tato povinnost se mu totiž bude líbit jako nic jiného.

Dejte si pozor na to, co jíte před spaním

Vyvarujte se tučným, sladkým a hůře stravitelným jídlům. Jezte nejpozději alespoň dvě hodiny před tím, než máte v plánu jít do postele. Jedině tak nebude žaludek pracovat a vy si odpočinete mnohem víc. Navíc si lehkou večeří snáze udržíte štíhlou postavu. Jíst před spaním se totiž brzy promítne i na váze.

Mějte na nočním stolku deník

Před tím, než se zakutáte do peřin si do deníku zaznamenejte vaše zážitky, postřehy, příjemné pocity, popřípadě starosti či obavy. Zařídíte si tak klidnější spánek bez rušivých elementů všeho druhu.

Navoďte si milé myšlenky

Bezprostředně před spaním přemýšlejte nad něčím příjemným, nad tím, co si přejete, co vás láká, nebo po tom, po čem toužíte. Nejenom si tímto zajistíte báječné sny, ale omezíte na minimum noční můry. Pokud milujete detektivky, tak před spaním přesedlejte na něco klidnějšího, třeba na román z červené knihovny. pixabay.com