Když se v životě trápíte a zbytečně!

Když se v životě trápíte a zbytečně!

Přidáte si nemožně, nepřitažlivě, neschopně a už se vám dere na mysl další negativní charakteristika vašeho já? Vykašlete se na věčné komplexy, které nás okrádají o sebevědomí, radost ze života a začněte se brát taková jaká jste. Se všemi plusy a mínusy. "Na ostatn


Přidáte si nemožně, nepřitažlivě, neschopně a už se vám dere na mysl další negativní charakteristika vašeho já? Vykašlete se na věčné komplexy, které nás okrádají o sebevědomí, radost ze života a začněte se brát taková jaká jste. Se všemi plusy a mínusy.

"Na ostatních jsem vždycky viděla to lepší a na sobě zase to nejhorší. Není se pak čemu divit, že jsem skončila v léčebně se zhroucením a jasnou diagnózou, že nesnáším sama sebe,“ vysvětluje Martina (33), která skoncovala se strachem, obavami a negativní silou v životě a naučila se myslet jinak – lépe.

Ať se všichni klidně přetrhnout, já budu svá

Když většina půjde vpravo, vy stejně tak? Nebo se zařídíte podle svého nejlepšího svědomí a vědomí? Nechoďte s davem jenom proto, že se to od vás čeká, jděte si odhodlaně a možná trochu sobecky za svým. Vstříc štěstí, lásce, svým snům. Co na tom, že se to nemusí všem zamlouvat, hlavní je, že vy sama budete šťastná až na půdu.

Dělejte si radost

Máte choutky si koupit nové auto,  nebo ten hříšně drahý parfém, na který sice nemáte, ale chcete se blýsknout před lidmi, co vám řádně pijí krev? Utněte tyto myšlenky dřív, než je stihnete zrealizovat. Přece si nebudete sekat dluhy jenom proto, že chcete naštvat někoho, kým pohrdáte až až. To dá přece rozum.

Nechtějte být dokonalá

Honba za dokonalou vizáží, naklizeným domem, kariérou či rodinou je sice možná inspirující, ale na druhou stranu vyčerpávající až běda. Krůčky k lepšímu jsou fajn, ale bláznit za vidinou nemožného je nesmysl.

Vy jste jenom jedna, tak se nesrovnávejte

Sice jste byly kdysi spolužačky, jste stejně staré (mladé), ale tím vaše podoba končí. Pocházíte z jiné rodiny, prošla jste si tím, čím ta dotyčná ne a navíc máte talent pro něco jiného. Nechtějte být jako ostatní a neměřte se metrem, který vám nepřísluší. Akorát budete ve stresu a ten  je vlastně k ničemu.