Co opravdu potřebujete mít v tašce do porodnice?

Co opravdu potřebujete mít v tašce do porodnice?

Na internetu najdete spoustu návodů, co je vhodné mít a nemít v tašce do porodnice. Stejně tak každá kamarádka vám řekne něco jiného. Za nás bychom v tomto směru nešetřili a udělali si určitý průřez tím vším.


Jsou věci, které vám přijdou samozřejmé, ale i takové, které by vás vůbec nenapadlo, že budete potřebovat.
Ať už pro sebe, nebo pro miminko. A i když jste si o tomhle tématu přečetla hodně, přece jen není od věci, udělat si seznam a toho se posléze držet.

Kdy si začít chystat tašku do porodnice?

Většina návodů vám řekne, že byste měla mít tašku nachystanou maximálně do 35. týdne těhotenství. A to z toho důvodu, že od tohoto termínu můžete porodit v podstatě kdykoliv. Nezřídka ženy rodí i dříve, avšak málokterá z nich si tašku připraví například už v průběhu sedmého měsíce. Nezapomeňte, že od sedmého měsíce není brzo nikdy. V tomto případě je lepší být připravená, než překvapená.

Co si zabalit do porodnice? Začněte potřebami pro sebe:

Noční košile (pokud vám nebude vyhovovat nemocniční oblečení), Papuče (ideálně gumové, které využijete i ve sprše) Vložky menstruační (nezapomeňte na různou sílu vložek, přeci jen po porodu budete pravděpodobně krvácet více, než jste zvyklá) Vložky prsní Kojící podprsenku (zde klidně zabalte rovnou dvě) Župan (Můžete a nemusíte. Některé ženy ho vůbec nevyužijí) Osušku a ručník Jednorázové kalhotky (Seženete je například v drogerii DM) Toaletní papír i kapesníčky Hygienické potřeby, jako kartáček na zuby, pastu, mýdlo, jelení lůj Osobní léky Make-up (Přeci chcete být pro návštěvy krásná i pro sebe krásná, řasenka je tedy základ) Něco na čtení případně hudbu, která vás uklidní Mobil a nabíječku Foťák a baterky Svačinku (Zaúkolujte budoucího tatínka, ať vám oběma připraví něco dobrého, čekání může být někdy dlouhé a hladové) Něco na pití Igelitku na špinavé prádlo.

Dále zabalte potřeby pro miminko:

2x set oblečení – dětské body, dupačky, čepička a rukavičky (přizpůsobujte podle ročního období) 2x látkovou plenu Balík jednorázových plen (asi 20ks), případně sadu pratelných plen 2x přebalovací podložku Osušku Zavinovačku Vlhčené ubrousky, případně nastříhané látkové čtverečky jako náhradu Mýdlo pro novorozeně pokud plánujete hned umývat mýdlem Olejíček na zvláčnění pokožky  


Nezbytné doklady:

Občanský průkaz Rodný list Kartičku zdravotní pojišťovny Těhotenský průkaz Oddací list Doklad o přiznání otcovství Případně rozsudek o rozvodu či úmrtní list manžela   Zapojte do příprav budoucího tatínka, spoustu věcí vám může dodatečně do porodnice přivést, nebo dopředu sám nachystat. Také není od věci, když partner ví, kde co máte zabalené, aby vám byl během porodu schopný vše rychle podat. I to dělá velký kus pohody při zrození vašeho potomka.