4 zlaté tipy pro vaši duševní kondici

4 zlaté tipy pro vaši duševní kondici

Posilovat naši psychickou kondici se nejenom vyplatí, ale navíc je to tak trochu potřeba k udržení sebedůvěry, dobré nálady a především proto, abychom se z toho všeho kolem nás dřív či později nezbláznili. 


Věnujte si chvilku pro sebe, hoďte nohy na stůl a začtěte se do těchto zlatých rad pro vaše já.

„Vždycky jsem se na budování psychické hojnosti dívala odmítavě, ba co víc, dokonce jsem si myslela, že mě se taková disciplína absolutně netýká. Nakonec jsem pochopila, že to byla grandiózní chyba a tak jsem znovu prozřela. Nezanedbávám ani tělo, ani mysl a je mi lépe, ostatně také mé výsledky mluví za vše,“ svěřuje se Linda (33).

Čtěte autobiografické knihy

Obdivujete ty, kterým se podařilo prorazit, získali mnohé, za to vám se zase tak moc nedaří? Netrapte se tím
a raději se začtěte do příběhů úspěšných a známých osobností. Každý příběh jako i ten váš je originál, nechceme abyste se opičili, to vůbec ne. Ale abyste nasáli inspiraci a věděli, že ne každý začátek je lehký. Vzlety spolu
s pády jsou tady pro všechny.

Udělejte pro splnění snu maximum

A to v rozsahu hodiny a půl. Chcete miminko, povýšit, jet do exotiky, nebo cokoliv jiného? Vyčleňte si denně alespoň na to či ono 90 minut a přibližte se k cíli. Prohlížejte si nabídky, porovnávejte, rezervujte a motivujte se, plánujte, avšak hlavně se realizujte.

Pochvalte se

Za dobrý oběd, každodenní cvičení, věčný úsměv na tváři nebo za ušetřené peníze nad poměry, prostě si najděte něco, co se vám podařilo a prostě se doceňte. Nikdo jiný to za vás neudělá. Tak vzhůru do toho, ať to stojí za to.

Přestaňte mít strach ze slovíčka NE

Dělá vám problémy někoho odmítnout, popřípadě se bojíte odmítnutí a tak raději všechno odkývnete či se popřípadě raději nevyjádříte? Zkuste zapomenout na strach, obavy, nejistotu a opřete se do života na maximum, ať pak nemusíte být smutní, že to či ono nevyšlo. Navíc věřte v to, že každé NE vás posune brzy k cíli a jednou se změní na ANO. Takže pokud vás ještě nevzali na vysněné místo a všude vás odmítají, nedejte se, dál na sobě pracujte a neopouštějte vaše příležitosti. V opačném případě byste se jich vzdali.

 

 

 

 

foto: pixabay.com