Začněte den příjemněji!

Začněte den příjemněji!

Rána jsou pro nás všechny náročná až běda. Nechce se nám vstávat, ze všeho nejraději bychom oddalovali budík do aleluja a nakonec zůstali pod peřinou do té doby, až si usmyslíme vstát. 


Jenomže tak to v životě prostě nechodí, peníze se bez práce nevydělají a tak ráno prostě musíme přetrpět, ať to stojí cokoliv. Ale co takhle to změnit a vstávat s úsměvem? Že to není reálné? Možná vás následující řádky přesvědčí o opaku.

„Sama za sebe můžu říct, že vstávání nesnáším a nikdy mu na jméno nepřijdu, já jsem spáč, nikoliv ranní ptáče,“ dušuje se čtenářka Erika, co by rána nejraději vymazala ze všedního života a určitě není jediná.

Jděte spát rozumně

Nemá cenu ponocovat, to si raději přispěte, ať jste zítra fit a neploužíte se jako bludný Holanďan. Ideální je spát minimálně sedm hodin, avšak vždy se řiďte tím, jak to sami cítíte. Někdo potřebuje víc, jinému stačí méně.
A věřte nám, že z postele se vám bude rázem vstávat tak nějak samo a bez potíží. Jen to vyzkoušet a už nebudete chtít jinak.

Naplánujte si na každý den milou radost

Nemusí se jednat o nic velkého a natožpak drahého, to vůbec ne. Jděte s drahým na procházku, domluvte se s dětmi na sledování pohádky, nebo vytáhněte dívčí partu ze střední na kafíčko klidně k vám domů, nebo do kavárny. Prostě je důležité myslet také sama na sebe, a to i za předpokladu, že jste matka, podnikatelka, navíc čerstvá manželka.

Snídaně jako pro krále všech gurmánů

Vždycky ranní hodování odbudete kávou a pak se celé poledne cítíte tak nějak „vyflustle“ a bez energie? Není se čemu divit. Tělo strádá nedostatek energie. Proto se naučte snídat, a klidně i ve velkém stylu, avšak pokud právě s tím začínáte, tak jisto jistě musíte postupně. Upečte si bábovku, dětem i sobě dopředu připravte obložené chlebíčky na celozrnné bagetě, nebo sáhněte po vejcích či ovesné kaši s ovocem a dávkou javorového sirupu nebo toho z agáve. Prostě si snídani vychutnejte a pokud možno i s celou rodinou. Popřípadě si to vynahraďte alespoň o víkendu. Na společně strávený čas totiž budete vzpomínat ještě pořádnou řádku let.

 

 

 

 

foto: pixabay.com