Jarní diktát: Zabydlete se na balkóně s nápadem!

Jarní diktát: Zabydlete se na balkóně s nápadem!

Jarní sluníčko nás vábí ven a tak se znovu a s nadšením zabydlujeme na balkónech a terasách, abychom načerpali sluneční paprsky, omamnou vůní a třeba brzy nachytali nějaký ten bronz. Na čerstvém vzduchu se nejenom báječně odpočívá, ale také obědvá či snídá. Tak nevá


Jarní sluníčko nás vábí ven a tak se znovu a s nadšením zabydlujeme na balkónech a terasách, abychom načerpali sluneční paprsky, omamnou vůní a třeba brzy nachytali nějaký ten bronz. Na čerstvém vzduchu se nejenom báječně odpočívá, ale také obědvá či snídá. Tak neváhejte a zařiďte si balkón útulně, ať se tam cítíte dobře.

Našlápněte si do měkkého

Dlažba na balkónu je nutností, proto mnozí z nás ji zjemňují huňatými koberečky, nebo tkanými dečkami, které znásobí útulnost. Můžete tak na vaše království v „luftě“ zavítat bosky a nemusíte kontrolovat dítka, jestli si náhodou nezapomněli nazout přezuvky. Pokud chcete zmírnit chlad z dlažby, klidně položte na podlahu linoleum, nebo alespoň podložku z přírodního materiálu pod stůl.

Pohodlné posezení

Kromě dřevěného nábytku určeného na balkon můžete vybírat z větších či menších křesílek třeba z ratanu, co mají v sedací části komfortní a nadýchaný polštář. Spoustu pohodlí si zařídíte také s taburetkami, nebo dřevěnou lavicí, která je navíc vybavena podsedáky. Máte - li větší a prostorný balkón, nebo terasu, vytřete zraky všem houpací sítí, do které zapasujte hromadu měkoučkých a nadýchaných polštářků.  

Nápad za kačku s milionovým výsledkem. Koukněte!

Stýskáte si za tím, že do vybavení balkonu nemůžete investovat kdoví kolik? I když byste chtěli? Nevadí! Jděte na to kreativně. Máme pro vás plnou náruč inspirace! Zůstalo vám doma  hromada korků od vína? Napište na ně názvy bylinek a tavnou pistolí je připevněte ke špejli. A pak je zapíchněte do květináče, ať jim to tam sluší. Místo sedacího nábytku si pomůžete s paletou, na kterou přijde matrace, krajkový přehoz a polštářky. Nádhera, že? Lucerničky si vyrobte ze zavařovacích sklenic. Ozdobte je provázkem, mašlí, barvami na sklo, nebo je sprejem přestříkejte na libovolnou barvu, která ladí se zařízením balkonu. Milujete tropy? Pak si balkon osázejte zelenolistou flórou, vsaďte na tmavý ratanový nábytek, textílie sežeňte s motivem palmového listí a na stůl jako dekoraci postavte keramický ananas třeba ve zlaté.