Jak mít rychle dlouhé vlasy? Zkuste tyto triky!

Jak mít rychle dlouhé vlasy? Zkuste tyto triky!

Jako teenager jsem vždy toužila po krátkých vlasech. Dlouhé mě spíše obtěžovaly. Stále se cuchaly, mokré byly těžké a neustále jsem někde musela hledat gumičku do vlasů. Doba se změnila. Toužím po dlouhých, hustých a krásných vlasech. Jaké jsou ale tipy a triky, abych jich dosáhla? Trochu jsem vyzvídala. A není to vůbec obtížné


Úplně nejdůležitější je péče, která musí být jemná. A to jemná znamená opravdu jemná. Pro začátek zapomeňte na fénování při vysokých teplotách stejně tak jako na kulmování a zvláště pak narovnávání žehličkou na vlasy. Vysoké teploty vlasy vysušují, a ty se poté lámou a třepí. Nejlepší je nechat je schnout volně na vzduchu.

Opatrně používejte také ručník, prudkým třením dochází k poškození jejich ochranné vrstvy Kadeřník ani nůžky nejsou rozhodně Vaši nepřátelé. I pokud toužíte po dlouhých vlasech, je nutné pravidelně zastříhávat jejich poničené konečky, neboť ty poté zatěžují celý vlas po celé jeho délce. Odborníci doporučují jeden centimetr jednou za tři až čtyři měsíce. V každém dobrém kadeřnictví Vám poradí.

Používáte na vlasy chemii? Pro barvení jsou nejšetrnější přírodní barvy bez peroxidu, např. Henna. Avšak i časté barvení těmito přírodními produkty vlasům neprospívá. Osobně tedy doporučuji všechny barvící produkty nejlépe vynechat či maximálně omezit jejich používání. A na trvalou a peroxid zapomeňte určitě!

Opatrně s gumičkami nebo ozdobnými sponami. Neměly by být příliš těsné, žádné extrémně utažené culíky nebo drdoly. Je vhodné také účesy střídat, aby nedocházelo k namáhání vlasů stále na stejných místech, jako např. pokud stále nosíte culík stažený na temeni hlavy.

Pozor také na nevhodné hřebeny či kartáče. Vyhýbejte se kovu a ostrým krajům a spojům. Nejlepší jsou samozřejmě přírodní materiály.

Velmi šetrně také zacházejte s vlasy mokrými. Netřete je ručníkem, pouze je jemně do ručníku vmačkávejte. Mokré vlasy nikdy nečešte! Pokud opravdu musíte, používejte hřebem se širokými hladkými zuby. Nejlepší je však se česání mokrých vlasů zcela vyhnout.

Ani při spánku na ně nezapomínejte. Nespěte s rozpuštěnými vlasy, vhodné jsou zapletené do volného copánku. Dobrý je saténový povlak na polštář, který vlasy tolik nedře.

A rada na závěr. Pro lesklé vlasy si je vždy po umytí vlažnou vodou opláchněte ještě studenou, ta uděláte dobře také pokožce hlavy. Její zdraví je pro růst vlasů jedním z nejdůležitějších faktorů.

 

Autor: Mája z blogu