Kouzelný ostrov, který voní tak omamně: Zanzibar

Kouzelný ostrov, který voní tak omamně: Zanzibar

BÍLÝ PÍSEK KONTRASTUJE S NÁDHERNÝMI ODSTÍNY MODRÉ SNAD NA TISÍC ZPŮSOBŮ. PŘESNĚ TAKOVOU PALETOU BAREV DISPONUJE INDICKÝ OCEÁN, KTERÝ SVOU TEPLOTOU A ČISTOTOU NADCHNE ÚPLNĚ VŠECHNY. VÍTEJTE NA ZANZIBARU, V RÁJI POD ROVNÍKEM, KDE SE NESPĚCHÁ, VŠUDE VONÍ KOŘENÍ A ŽIVOT TADY PLYNE PROSTÝM TEMPEM.


 

O Zanzibaru jsme už jednou psali, avšak dnes tak učiníme podruhé. A to s hromadou osobních tipů mé kamarádky Laury, která se odtud v únoru vrátila a teď o prázdninách jsme měli konečně čas se sejít, prohlédnout fotky a poklábosit o této fantastické destinaci.

Co tě na Zanzibaru nejvíc uchvátilo?

Především jsem nechtěla věřit, že bílý písek je opravdu tak čistě bílý, a že Indický oceán může mít tak neskutečně moc odstínů modré. Kromě toho mě neuvěřitelně nabíjeli především místní lidé. Jsou totiž tak neuvěřitelně přátelští, milí a zcela rychle vás nakazí tím, že spěchat by se mělo pomalu a důležité je si život užít.  A když tak o tom uvažuji, tak mě Zanzibar uchvátil naprosto vším.

Jela bys znovu?

Tak moc ráda. Strávila jsem tam sedmnáct dní, ale i tak jsem si nadávala, že jsem měla zůstat déle.
Pracovní povinnosti tomu ale bohužel chtěly jinak.

Jaké místa stojí za to navštívit?

Rozhodně hlavní město Stone Town, i když sice chátrá, tak vás okouzlí atmosférou, jeho část je dokonce  zapsána v UNESCO. Uvidíte tady nádherné vyřezávané dveře, tematické obchůdky s africkým textilem či líbivými soškami. Doporučuji také procházku městem k přístavu a pak se vydat směrem na západ. Dále zaplujte
do paláců bývalého sultána nebo můžete nahlédnout do smutné historie, která obnáší obchod s otroky.
Na Mizingani Road najdete rodný dům Freddieho Mercury, jež je tady znám jako Farok Bulsara. Pokud milujete opice a tamní přírodu, tak mě zcela uchvátila přírodní rezervace Jozani, kde spatříte vzácné guerézy zanzibarské a další typickou flóru a faunu.

Rozhodněte chtějte také putovat za kořením na místní plantáže, nebo směr Kizimkazi za delfíny, či  třeba na ostrov Hanguu Island, kde byli vězněni otroci. Dnes vězení slouží jako muzeum.

Co bys doporučila těm, kteří se na Zanzibar chystají?

Aby vzali v potaz, že je to pořád Afrika, a tak několikahvězdičkové hotely mohou být a vesměs jsou prosté.
Na východě je nutné počítat s tím, že oceán odstoupí několik kilometrů daleko, a jakmile poputuje voda zpět může s sebou přinést i něco navíc. Jinak ale neváhejte, buďte na domorodce milí a oni budou zase na vás. Aktuálně se poplatek za vízum na letišti platí kartou!

Pokud uvažujete o tom, jestli máte vyrazit, nebo raději šetřit, tak určitě jeďte. Stojí to totiž za to.