Zloději štěstí: Utněte jejich řádění ve vašem životě!

Zloději štěstí: Utněte jejich řádění ve vašem životě!

Prožít šťastný a naplněný život se nepodaří jen tak každému. Pocit radosti vesměs chybně podřizujeme tomu, až se to či ono stane. Až budeme mít peníze, až se vdáme, až našetříme. Co nás od okamžitého štěstí a úsměvu vlastně brzdí? Je to seznam těchto zlozvyků, k


Prožít šťastný a naplněný život se nepodaří jen tak každému. Pocit radosti vesměs chybně podřizujeme tomu, až se to či ono stane. Až budeme mít peníze, až se vdáme, až našetříme. Co nás od okamžitého štěstí a úsměvu vlastně brzdí? Je to seznam těchto zlozvyků, které bychom si měli zakázat jednou provždy. Neztrácejme čas a začněme hned!

„Před dvěma lety jsem se rozhodla vytratit na Bali, kde jsem našla životní rovnováhu a vědomí, že svůj život držím pevně v rukou pouze a jenom já. Nakonec jsem se tam rozhodla zůstat, protože místní příroda i lidé mě uchvátili. Pracuji tady jako průvodkyně na výletech a žiji svoji ódu na balijské štěstí,“ vysvětluje Martina T. Pief (36).

Koukněte se na ně, možná je taky znáte!

Naše pohodlnost opustit naši komfortní zónu a dělat něco, co nás skutečně baví.  Zbytečně si tím ubližujeme. Je na čase vzít rozum do hrsti a být akčnější. Obavy o tom, co o nás budou říkat ostatní. Co vám je po tom, nebo ne?! Úzkosti spojené s tím, co přinesou změny. Ať přijde cokoliv, vy to ustojíte. Přešlapování na místě, které absolutně nikam nevede. Život by se měl nějakým způsobem vyvíjet k vaší spokojenosti. Soužití s tím druhým jen ze zvyku, i když víte, že spolu nevycházíte už dlouho. Buďte raději s tím, se kterým se cítíte radostně a láskyplně. A klidně buďte i chvíli single. Nenávist a nemožnost odpuštění. Už vám ublížili, tak ještě neubližujte sami sobě. Neschopnost převzít odpovědnost za náš život. Velká chyba, na kterou se nevyplácí přijít příliš pozdě. Držení kladných emocí na uzdě. Dejte je najevo těm, které milujete, ať i oni vědí. Utrácení za to, co nechcete jen na oko, ať druzí závidí. Přece nebudete kupovat to či ono jen proto, aby vám to "kamarádka"  záviděla. To není rozumné. Finanční závislost na tom druhém. Vydělávejte si své vlastní peníze. Budete se cítit svobodně. Hromadění zbytečných věcí. Zbavte se toho, co už nepotřebujete, ať máte místo pro to, co potřebovat budete. Chaos v životě, v práci i soukromí. Pokuste se vniřní neklid ve vás urovnat. Životní uragán může přinést škody. Neustále nutkání spěchat. Proč taky, užívejte si maličkosti. Pocit, že musíte být dokonalá. Rozhodně se být spokojená. Potřeba blýsknout se před ostatními.  Tohle není třeba. A vy to moc dobře víte. Permanentní honba za penězi. V životě přece záleží i na jiných aspektech. Přílišné šetření, díky kterémusi nedopřejete vůbec nic. Ostatně i ten druhý extrém je z dlouhodobého hlediska špatný. Usilujte o rovnováhu. Neschopnost říct druhému ne. Naučte se odmítnout to, o co nestojíte.