Oblečte váš domov hřejivě: Podzimní tipy na vlně zútulnění

Oblečte váš domov hřejivě: Podzimní tipy na vlně zútulnění

Máte lezavého podzimu plné zuby a stýskáte si po hřejivé náruči sluníčka? Zažeňte stesky i chmury zároveň a proměňte váš příbytek na vlně hřejivého komfortu a útulnosti. Uvidíte, že podzimu to u vás doma bude opravdu slušet a dlouhé večery si budete konečně užívat.


 

Lenošivé maličkosti

Pohovku vytuňte pohodlnými polštářky, které opatříte huňatým návlekem, ať vás hřejí buď jen tak do zad, nebo do nich zabořte nos a přikryjte se měkoučkou dekou až po uši. Máte doma koženou sedačku a v tomto počasí vám vždycky přijde líto, že jste nesáhli po té s režnou nití? Na podzim ji opatřete textilním přehozem, nebo tím s vyšším vlasem. Tip: Nevíte, kam s dekou, když se do ní zrovna vaši blízcí neváhejí nastěhovat? Poskládejte ji do proutěného košíku, kam si mimo jiné můžete odložit oblíbený román, nebo fleecové podkolenky. Tato výbava čtenáře je prostě absolutně zásadní. Je nejvyšší čas objevit kouzlo severských románů, kteří vás doslova dostanou.

 

Pořiďte si hrnek XXL

Bez hrnku by to na podzim prostě nešlo. Ten malý schovejte hluboko do útrob skřínky v kuchyni a pořiďte si ten s plus size mírami, ať můžete popíjet grog, horkou čokoládu, nebo bílý čaj s kardamomem nejlépe do nekonečna. A pokud vás nudí všední horké nápoje, tak vyzkoušejte teplý jablečný mošť, je to prostě mňamka.

 

Svíčky a voňavý arzenál, co pohladí vaše smysly

Spolehněte se na svíčky všech tvarů i velikostí, povolejte na scénu aromalampu, do které buďto můžete nakapat éterický olejíček, nebo nechat rozpustit váš oblíbený vosk. Ta první voňavá alternativa však vyjde mnohem levněji a vydrží déle. Máte náladu na podzimní jablko se skořicí, omamnou vanilku, nebo snad exotický citrus, co vás přenese do tropického ráje?

 

Co dál pomůže?

Pořiďte si závěsy, spolu s nimi vpluje do vašeho obydlí útulno. Propadli jste tropickým oblastem, ve kterých jste strávili dovolenou? Přitáhněte si dovolenkářskou náladu hromadou báječných vzpomínek třeba tím, že budete pěstovat banánovník, kávovník, nebo pomerančový jasmín. Povlečení vyměňte za flanel nebo bavlnu. Rozhodně nespěte v chladivém saténu. Dupkejte si doma v huňatých papučích.