Kuba: Perla Karibiku vám učaruje natotata!

Kuba: Perla Karibiku vám učaruje natotata!

Na nic nečekejte a vyrazte kubánskou atmosféru nasát dřív, než bude tatam. Tento karibský ostrov žije ve svém rytmu, moře vás překvapí svoji průzračností, rum svoji jemnou, leč intenzivní chutí, vyfukování obláčků dýmu z doutníků vás donutí k zamyšlení nad životem


Na nic nečekejte a vyrazte kubánskou atmosféru nasát dřív, než bude tatam. Tento karibský ostrov žije ve svém rytmu, moře vás překvapí svoji průzračností, rum svoji jemnou, leč intenzivní chutí, vyfukování obláčků dýmu z doutníků vás donutí k zamyšlení nad životem a smyslná salsa vás vtáhne do víru života tak jako už dlouho nic. Objevte spanilou Kubu, která vám nedá zapomenout.  

„My s manželem Kubu prostě milujeme. Jasně, je to trochu jiný svět, ale právě o tom to je. Lepší rumy, doutníky, tanečníky a usměvavé místní totiž jen tak někdo nenajdete. Kam se hrabe v tomto směru Thajsko, která už dávno není zemí úsměvů,“ vysvětluje Jana, která by pro Kubu snad i dýchala.

Pohádková dovolená se vším všudy

Strávit několik prosluněných dní na Kubě je snem, který se vyplatí prožít na vlastní kůži. U nás teploty padají k body mrazu, zatímco v Karibiku začíná hlavní sezóna. Slunce prohřívá bělostný písek, moře je jako kafé, palmy ševelí ve větru a barman čeká už jenom na vás, aby vám mohl namíchat cuba libre, který původem pochází z Havany, a to kolem roku 1900. Na tomto ostrově tedy můžete chytat bronz od listopadu až do března a třeba si sem odskočit oslavit Vánoce nebo Silvestra pod palmou. Vzhledem k tomu, že se tady usadilo křesťanství si užijete nazdobené palmy vánočním ozdobami, i když všichni kolem se promenádují v plavkách a opalovací krémy jdou na dračku.

Kam vyrazit?

Za turistické středisko je právem označované Varadero, kde si i ten nejnáročnější turista přijde na své. Ubytovat se tak můžete v malebném penzionu, nebo v luxusním resortu, kde můžete čerpat výhody all inclusive a přemítat o tom, že jste si vlastně nemohli vybrat lépe. Samozřejmě nesmíte minout ani kubánskou Havanu
a zvlášť její starou část, která se může pochlubit tím, že je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Nadchne vás Kapitol nebo třeba Velké divadlo. Zajímá vás, kde roste ten nejlepší tabák? Odpovědí je údolí Viňales, kde kromě jiného narazíte na gigantické vápencové skály a také hned několik jeskyní.

Plážová romantika jako z plakátu

Rádi byste dali přeplněným plážím sbohem a cítili se jako Robinsoni? Pak na Varadero rovnou zapomeňte. Vašim soukromým rájem se stanou korálové ostrůvky, kterých má Kuba kolem sebe několik tisíc. A právě ty představují tropickou Mekku pro milovníky osamocených pláží a potápění. Mezi nejznámější patří Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Largo a Cayo Guillermo, které mimo jiné miloval spisovatel Ernest Hemingway.
Ten právě tady hledal inspiraci pro své literární skvosty. Proto si s sebou do kufru přibalte knížku Stařec a moře. pixabay.com