Vsaďte na originální dárky od srdce: Nekupujte, vyrábějte!

Vsaďte na originální dárky od srdce: Nekupujte, vyrábějte!

Nevíte, co darovat vaší rodině, přátelům a známým pod vánočního zelenáče? Neváhejte a vytaste se s hand made dárky, které potěší na srdci. Některé z nich přitom ještě chutnají a voní na hony daleko.  Vaši příbuzní tyto darované speciality nepošlou dál, ani je nenechají bez povšimnutí. Budou prostě v kurzu a vy získáte mimo jiné plusové body za neotřelé nápady.


 

Vánoční likér, co nadchne vaše chuťové pohárky jedna dvě

Taky snad nikdy nezapomenete na chvíle, kdy jste seděli u pohádek a s máti, ségrou či babičkou jste do sebe otáčeli jeden panák vaječňáku za druhým a k vánoční pohodě jako vymalované vám tak nechybělo absolutně a vůbec nic? Navoďte si tuto atmosféru i vy, udělejte si tento zázrak ve větším množství a zároveň podarujte vaše milé z řad dámského osazenstva. Báječný je také likér z ledových kaštanů, mňamka na způsob Baileys, ten čokoládový či vanilkový s přídavkem echt vanilkového lusku z Madagaskaru. A když nakonec uzavřete váš um do krásné skleněné láhve, opatříte ručně zdobeným štítkem s milým popiskem, tak nemůžete šlápnout vedle.

 

Pečený čaj představuje lahodný zázrak

Přípravu této dobroty budete doslova a do písmene zbožňovat, protože naplní váš domov luxusní vůní exotického ovoce, koření a bílého rumu z cukrové třtiny. My v redakci ho milujeme takový, když je protknut mangem, směsí lesního ovoce, ananasem, banány, malinami a lahodnou mučenkou. Ovoce pokrájejte, nasypte na plech, zasypte třtinovým cukrem spolu s kořením a dejte do trouby. Ještě horkou směsí plňte skleničky. Víčka zahalte do roztomilého bílo - červeného kára a opatřete mašlí.

 

Na povzbuzení relaxace

Možná jste si taky všimli, že kupované šumivé bomby do koupele stojí víc než dost. A přitom si je můžete doma za pár korun vyrobit sami. Návod máme pro vás zde. Šumivé překvapení pro vodní hrátky zabalte do celofánu a opatřete mašlí, nebo je darujte rovnou ve skleněné dóze, kde se budou v koupelně báječně vyjímat a vlhkost si na ně jen tak nepřijde.

 

Chcete darovat láhev domácí pálenky, nebo vína?

Ozdobte ji bonbóny, které před tím zabalíte do zlatého dekoračního papíru. Na hrdlo láhve můžete ze zeleného papíru nastřihat vlásky a rázem budete mít váš "alhoholový ananas".

 

12308463_920156528052483_2386314574695741861_n.jpg (720×960)

 

 

Umíte šít?

Hitem jsou dnes ručně šité panenky, tzv. Andělky, kterým jsme my, ženy, propadly. Tak pokud se strojem umíte, rozhodně se do jejich výroby pustěte. Nejenom kamarádky, ale i babička budou mít nefalšovanou radost. K hotové panence můžete připojit také štítek s jejím jménem a k tomu milou pohádku, nebo pár vět o tom, jaká daná panenka vlastně je. Fantazii semeze prostě nekladou. Mimi jiné ušít můžete obal na knihu, mobil, tablet, ale také záložku do knihy. Tak neváhejte.

 

 

 

 

Něco pro milovnice čokolády

Co takhle vašim nejbližším darovat čokoládový zázrak, na který nikde v obchodě nenarazí. Vsaďte na domácí čokoládu, do které přidáte ořechy, mrazem sušené višně, maliny, jahody, kokos, nebo třeba ječný slad. Nádherně vypadají také tzv. cake pops, což jsou dortová lízátka na špejli. Uvnitř děti najdou lahodný korpus, který je spojen čokoládovým krémem a následně vymáchán v čokoládové lázni a posypán cukrovými ozdobami. Na dračku půjdou mimo jiné také na Mikuláše.

 

Co dále darovat za rukodělné dárky?

Mužům naložte sýr v oleji, vykouzlete lahodnou paštiku s portským vínem, nebo domácí našlehaný krém z italské gorgonzoly s piniovými oříšky. Luxusní záležitost je také domácí džem třeba z tropického manga, citrusových plodů spolu se sušenou levandulí. Sněžítko, fotoknihu, nebo třeba ručně namalovaný obraz na plátně. Přemýšlíte, že mladým koupíte výbavu do kuchyně jako jsou vařečky a další nástroje? Vtipně je darujte v ušité  chňapce do kuchyně.