Vánoční sladkosti: Tímto kreativním způsobem je vytuníte

Vánoční sladkosti: Tímto kreativním způsobem je vytuníte

Nemůžete se dočkat svátků a tak pořád naháníte inspiraci, jak tentokrát pojmete vánoční pečení a dezerty? Připravili jsme si pro vás inspiraci na sladké tvoření s duchem těch nejkrásnějších svátků z celého roku. A jedno je jisté, stačí skvělý nápad a vaše snaha bude korunována báječným výsledkem. Však posuďte sami.


 

Milujete chuť jemných mandlových makronek?

Pak ty s chutí a barvou malin vyzdobte vánočně, a tedy po vzoru Santova oblečku. Nejenom chuť, ale i vizuální stránka vaši návštěvu dostane.

 

Slaví někdo v době adventu narozeniny? Pak ho překvapte!

Upečte dort podle receptu, který máte vyzkoušený, naplňte ho a zasypte hromadou nastrouhaného kokosu. A pak přijde na řadu to nejdůležitější. Z perníku vykrájejte domečky a těm díky bílkové polevě darujte vánoční háv. Domalujte okenice, střechu s hromadou rampouchů, dveře a s adventním věncem a hlavně myslete i na stromy. Pokud si na krajinku netroufáte, vedle nešlápnete ani s hvězdičkami či vánočními vločkami. Výsledek všechny jednoznačně ohromí. Není to dvakrát náročné a vypadá to prostě bombasticky. Viďte?!

 

Milujete doma čokoládové cookies?

Jasně, není to zcela typické vánoční cukroví, ale pokud jejich zdobení pojmete vánočně, nikdo vám nebude moci vytknout absolutně vůbec nic. Polovinu sušenky namočte do bílé čokolády a díky potravinářským barvám domalujte tematickou větvičku vánoční cesmíny.

 

Perníčky jsou prostě v kurzu

Když připravujete těsto na perníčky celý dům vám provoní hřebíček, který tlučete v hmoždíři, med od včelaře a hromada perníkového koření. Jsou to hlavní stálice a do jejich přípravy se pouštíme již před Mikulášem, ať můžeme dětem udělat radost a propašovat jim domácí dobrotu do mikulášského balíčku. Myslíte si, že všechny perníčky musejí být v zásadě tvrdé a pak až změknou? Ale kdepak, chce to mít ten správný recept. A nepřehánět to s medem. Pokud se však i tak nezadaří, stačí dát do krabice s napečeným cukrovím rozkrojené jablko. Z perníkového těsta lze vykouzlit nejenom perníčky, ale také perníkovou chaloupku, efektní jedlou ozdobu na hrnek s horkou čokoládou formou mini chaloupky, nebo třeba adventní kalendář.

Spolehněte se na to, že děti budou radostí bez sebe.