TEST: Máte pro strach uděláno, nebo se jim necháte zcela ovládat?

TEST: Máte pro strach uděláno, nebo se jim necháte zcela ovládat?

Udělejte si s nám jeden předvánoční test a vypněte :-)

Jdete si za svým a bojujete jako lvice, nebo vám prvotní obavy svážou ruce a vy díky panice nevíte, co teď a co potom? Zodpovězte po pravdě na naše otázky a doberte se k jasnému výsledku. Je přece fajn mít v životě jasno.    Umíte říct druhým pravdu, i když se jedná o věci, o kterých se ztěžka mluví?

A) Ano, je třeba mluvit na rovinu, ale přesto myslet na takt a citlivý přístup. B) Jednou ano, jindy ne.
Mám se v čem zlepšovat. C) Rozhodně ne, mám obavy někomu říkat to, co si myslím. Vždyť to nikoho nemusí zajímat.

 

Co vás brzdí v cestě za vašimi životními sny?

A) Někdy dostatek peněz, ale pro naplnění svých cílů dělám vždy maximum. B) Lenost, obavy, že to nedosáhnu a také vyčítky, zda to vůbec potřebuji. C) Zřejmě to, že žádné nemám. Už jsem na ně rezignovala.  

 

Představte si, že je vám nabídnuta cesta letadlem do dalekých exotických končin. Vyrazíte?

A) To víte, že ano. B) Nevím. C) Ne, ještě bych ztratila  

 

Čeho se nejvíce obáváte?

A) Žádné velké obavy nepociťuji, někdy mám ale strach, že nestihnu všechno, co jsem si dala za cíl. Takže tento druh motivačního strachu mě nutí překonávat své hranice. B) Že zklamu samu sebe. Což už se tu a tam stalo. C) Úplně všeho. Byl by to hotový výčet strachu a o ten nestojíte. Věřte mi.  

 

Máte rande, ale máti po vás chce, abyste ji před svátky vypulírovala okna. Co uděláte?

A) Narovinu bych řekla, že jí ráda pomohu jindy a že již bohužel mám své plány. B) Asi bych se nějak vymluvila. Pokud bych nenechala přemluvit. C) Rande já nemívám ani ve snu. Takže bych šla smejčit byt.  

 

Šéf vás pověří úkolem promluvit před celým týmem, jak se zachováte?

A) Zhostím se zadaného úkolu. Nemám s tím problém. B) Budu nervózní, bude se mi klepat hlas a budu mít spády simulovat. C) Rovnou mu řeknu, že na tohle já nemám.  

 

Když vám někdo ublíží, tak máte potřebu?

A) Mu to vrátit, ale nemá to smysl samozřejmě. B) Plakat, vztekat se a lízat si rány.
C) Jsem na dně jako vždy a kvůli všemu.  

 

 

Hodnocení

Nejvíce za A) Vy máte pro strach uděláno. Držíte se kréda, že člověk bez odvahy není schopen téměř ničeho a tak si tu svoji neustále pěstujete tím, že se jen tak nedáte a umíte pořádně zabojovat, když vám někdo šlape na paty. Jen tak dál.

Nejvíce za B) Jste na dobré cestě, ale hlavní je neusnout na vavřínech a budovat své sebevědomí. Říct ne není trest a ani sprosté slovo.

Nejvíce za C) Nechcete se s nikým hádat, při konfliktu se raději stáhnete, a když už by mělo přijít na lámání chleba, tak  pro klid  duše dáte raději z té vaší poloviny. Odvaha je vám cizí, zato strach vás drží v kleštích nad poměry silně.