Na co všechno se hodí soda bicarbona?

Na co všechno se hodí soda bicarbona?

Soda bicarbona není jen na vaření. Nevěříte?

Člověk by si myslel, že sodu bicarbonu lze využít pouze v kuchyni na vaření. Omyl! Dokážeme vám, že je to i velmi dobrý pomocník v domácnosti. Je tak univerzální, že vám pomůže jak při vaření, tak i při úklidu.

Jedlou sodu můžeme klidně nazývat zázračným práškem. Na co však slova, přesvědčte se o její výjimečnosti a nenahraditelnosti v domácnosti sami.


 

 Zbavte se skvrn na stěně

Máme pro vás malou hádanku: "Jak se jmenuje oblíbená umělecká činnost dětí?" Jednoznačně barvičkové umění na stěnách. Nicméně to, co dětem vykouzlí úsměv na tváři, rodičům přivodí vrásky na čele. Všichni rodiče, poctěni uměleckým dílem svého dítěte, si však mohou oddechnout! Přichází pomoc v domácnosti v podobě jedlé sody. Stačí, když v poměru 1: 1 smícháte jedlou sodu s vodou a umělecké dílo na zdi potřete touto směsí. A je to! Pomohlo?

 

Čištění sifonu bude hračkou

Aktivujte jedlou sodu octem a staňte se nepřemožitelným v úklidu domácnosti. Do ucpaného sifonu nasypte půl hrnku sody, zalijte půl hrnkem octa a nakonec do odtoku nalijte litr vroucí vody. Je to tak jednoduché, až se vám tomu ani nebude chtít věřit!

 

Velký úklid v koupelně

Chystáte se na velký sezónní úklid, při kterém musí být tip top každý kousek vašeho bytu? Pak byste neměli vynechat ani zanesené spáry mezi kachličkami. Opět přichází na řadu pomocník v podobě jedlé sody, kterou stačí smíchat s vodou a nastříkat na plochu kolem kachliček. Směs nechte působit zhruba 10 minut a pak spáry dočistěte starým zubním kartáčkem. Při nejbližší návštěvě se vás hosté určitě budou ptát, kdy jste stihli zrekonstruovat koupelnu.

 

Zanesená trouba na pečení

Kdy jste naposledy čistili pečicí troubu? I tu je třeba občas podrobit kompletnímu čištění. Nebojte se, žádné parní čištění od vás chtít nebudeme. Stačí, když do rozprašovače nalijete kombinaci octa a jedlé sody a vystříkáte vnitřek trouby. Po třiceti minutách můžete začít s mytím. Mastnota půjde dolů sama od sebe a nebudete potřebovat žádné čistící prostředky.

V domácnosti najdeme množství věcí, které nám pomáhají při udržování pořádku. Pokud se vám však nechce trávit volný čas kombinováním jedlé sody nebo vařením, nechte to na profesionálech a najděte si výpomoc v domácnosti. Na internetu najdete velké množství inzerátů na úklid bytů a vaření, stačí si jen vybrat například na portálu Domelie.cz, kde naleznete množství uklízeček z vašeho okolí.

 

Myslíte si, že sodu bicarbonu lze využít pouze na vaření? Zapomeňte na tento omyl! Prozradíme vám pár tipů, jak ji využít při úklidu domácnosti.