Běhejte a cvičte! Nebojte se toho

Běhejte a cvičte! Nebojte se toho

Chcete začít se cvičením?? Prima! Ale co bude lepší?? Běhání nebo posilování? Nevíte si rady?? Každý jednou začínal a my vám chceme poradit! Nejlepší je kombinace obojího.


Běháním se myslí jakákoliv aerobní aktivita, například jízda na kole nebo bruslích, chůze, běh, plavání… Jsou důležité jak pro spalování tuků, tak pro zlepšení kondice a činnosti kardiovaskulárního systému. Tyto aktivity by měly trvat minimálně dvacet minut, jelikož prvních deset minut tělo jen odbourává cukry. 

Posilováním naberete nejen svalovou hmotu a zpevníte tělo, ale prospíváte i svým kloubům a vazům, které budou silnější, a tudíž méně zranitelné. Zvýšením podílu svalové hmoty v těle zvýšíte klidový metabolismus, takže budete spalovat tuky i v době, kdy necvičíte. Je to dané tím, že svaly spotřebují mnohem víc energie než tuky.

 

KDY BĚHAT A KDY POSILOVAT?

Pokud chcete stihnout obě činnosti v jednom tréninku, je určitě lepší začít s posilováním a pak teprve běhat.
Při posilování spálíte cukry, a jakmile přejdete na běhání, začnete rovnou spalovat tuk. Pokud byste se rozhodla po opačné pořadí, mohlo by dojít k předčasnému vyčerpání zásob energie, a tím ke snížení kvality posilování. Pokud budete činnosti provádět zvlášť, zařaďte běh hned po probuzení. V tuto dobu spaluje tělo tuky mnohem rychleji. Důvodem je přes noc vyhladovělý organismus s nízkou hladinou krevního cukru. Navíc si touto aerobní činností nastartujete metabolismus na celý den. Pokud vám však cvičení nalačno nedělá dobře, zvolte si jakoukoliv jinou denní dobu.

Každé cvičení nebo běhání výrazně zlepšuje krevní oběh a vžene vám kyslík do každé buňky :-)
Důležitá je však i regenerace! Na tu nesmíme zapomenout. Vaše svaly mohou být ztuhlé nebo můžete cítit mírnou bolest či únavu. Ale to nevadí. Poradíme, jak se zase budete cítit fit!

Energit Dextróza Sport existuje ve 2 variantách. S příchutí tropického ovoce, obohacený o hořčík
a nepostradatelné vitamíny B a C a s příchutí pomeranče, se zvýšenou dávkou vitamínu C. Energetické tablety pro rychlé doplnění energie jsou určeny především pro dospělé. Seženete je v obchodech, drogeriích, lékárnách nebo e-shopu nasevitaminy.cz za cenu 24,90 Kč.

              

 

Energit Multivitamin s rakytníkem jsou nové vitaminové tablety pro posílení organizmu. Obsahují 8 vitaminů
a přírodní extrakt z plodů rakytníku řešetlákového, který podporuje imunitní systém a přirozenou obranyschopnost. V tradiční medicíně je rakytník ceněný pro vysoký obsah vitaminu C, E a karotenoidů. Výborné tablety s pomerančovou příchutí obsahují i vitaminy skupiny B a potěší také originální plechová krabička, která umožní mít Energit kdykoli u sebe. Přípravek neobsahuje chemické konzervanty a chuť mu dodává přírodní ovocné aroma. V obchodech, lékárnách a e-shopech 42 tablet za 44,90 Kč. Více se o doplňcích stravy dozvíte na www.vitar.cz

 

KOLOSTRUM KOZÍ – tento doplněk představuje přírodní cestu k silné imunitě. 100% kozí kolostrum je vhodné pro děti i dospělé a kromě posilování imunity také urychluje regeneraci sil a celkově posiluje organismus.
Řadí se mezi vůbec nejkvalitnější české produkty z kozího kolostra, mlezivo se vykupováno od českých
a slovenských malochovatelů. Kolostrum obsažené v tobolkách je nadojeno nejpozději do 12 hodin od porodu, díky čemuž si zachovává maximum cenných látek. Kůzlata se totiž rodí zcela bez imunity a právě kolostrum je plně ochrání. V přípravku jsou obsaženy tyto látky imunoglobuliny, laktoferiny, které jsou považovány za nejúčinnější přírodní stimulanty imunitního systému. Dále jsou v tobolce cytokiny, interferony a interleukiny či přírodní růstové faktory, které dokážou regenerovat buňky. Koenzym Q10 zpomaluje stárnutí buněk a v kolostru samozřejmě nechybí také vitamíny, konkrétně jsou to: Vitamín A, B1, B2, B6, B12, C, D, E.
Zázračné složení uzavírá kyselina listová.

K dostání na www.novaxshop.cz za cenu – 60 tobolek – 1.199 Kč.