Jarní téma: Jak pečovat o suchou a citlivou pokožku

Jarní téma: Jak pečovat o suchou a citlivou pokožku

S nástupem jara lékaři opět varují před podceňováním péče o pokožku. Připomínají, že ochranná kožní bariéra je oslabena zimním střídáním extrémních teplot, větrem nebo i vlivem bakterií
a virů, se kterými se v zimě potýkáme. Pokožka rychleji vysychá, ztrácí pružnost, šustí a jen obtížně chrání tělo před působením dalších škodlivých vnějších vlivů. S pomocí novinky Linola Lotion light můžete dát pokožku do pořádku dřív, než začne čelit ostrým slunečním paprskům. Lehké tělové mléko je ideální pro jaro i léto a je vhodné pro každý typ pokožky, dokonce i pro miminka. 


Základním předpokladem zdravé pokožky je, aby se rychle nevysušovala a nebyla tak stále suchá. „Promazávání pokožky jejímu vysychání zabraňuje a napomáhá ji udržovat pružnou,“ říká kožní lékařka Stanislava Polášková z Fakultní polikliniky VFN v Praze.

Pravidelné promazávání kůže je zvlášť důležité u dětí, seniorů a atopiků, jejichž pokožka je tenčí, snáze ztrácí vodu i elasticitu a je náchylnější k poškození i ke kožním infekcím. „U lidí trpících atopickým ekzémem je porucha funkce kožní bariéry dána konstitučně a promazávání kůže je základním pilířem léčby tohoto onemocnění,“ zdůrazňuje dermatoložka.

Ochranná kožní bariéra se nachází v nejsvrchnější části pokožky. Tvoří ji rohové odumřelé kožní buňky a lipidy, které jsou bohaté na kyselinu linolovou a které zajišťují pružné spojení mezi kožními buňkami. Pokud však není v ochranné kožní bariéře tuků dostatek, buňky se od sebe odlepují, z pokožky se rychleji odpařuje voda a snáze do ní pronikají škodliviny zvenčí. Pokožka se vysušuje, šupinatí a drsní.

Tělové mléko: Hutné nebo lehké?
Hutná tělová mléka přinášejí v teplejším počasí spíše diskomfort. Na kůži totiž vytvářejí jakýsi zimník, takže jejich používání není ideální na jaře, natož v létě. Neprodyšný film na kůži zabraňuje odpařování vody a naopak způsobuje zvýšené pocení.

Oproti tomu lehké tělové mléko Linola Lotion light se dobře vstřebává a díky látkám schopným vázat vodu přímo v kůži ji také hydratuje. Je prodyšné, pot může po promazání volně odcházet, nehrozí zapaření ani přehřátí. „Přípravek se dobře aplikuje, snadno vstřebává, pokožku rychle zvláčňuje a nedráždí ji,“ dodává kožní lékařka. 

Pro citlivou dětskou pokožku, atopiky i seniory vybírejte vždy kvalitní tělové mléko bez přísad, které by mohly vyvolávat alergii. Rizikové mohou být například tea tree, propolis, parabeny. U lehkého tělového mléka pro teplejší roční období se zaměřte i na to, aby naopak obsahovalo vodu i substance schopné vázat vodu v kůži.

A jak často vlastně tělo promazávat? Frekvence je individuální, ale minimálně vždy po sprše. Někdy je potřeba
i častěji, klidně několikrát denně, aby kůže takzvaně nešustila. „V létě mažeme vždy ráno a večer, přes den promazávání nahrazuje kvalitní krém s ochranným faktorem,“ uvádí dermatoložka Polášková. V létě pak pamatujte i na to, že ochrannou kožní bariéru narušuje vedle horka i časté koupání a namáčení.

S novinkou Linola Lotion light od jara do podzimu  
Lehké tělové mléko Linola Lotion light je určeno ke každodenní péči o suchou, citlivou a k ekzémům náchylnou pokožku. Pro miminka, děti i dospělé.  Dodává pokožce vodu a lipidy a zanechává ji vláčnou  a hebkou. Esenciální kyselina linolová zároveň podporuje regeneraci ochranné kožní bariéry. Tělové mléko se snadno roztírá, velmi rychle se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný a lepivý film. Díky tomu je příjemné i za teplého počasí a vysoké vzdušné vlhkosti. Neobsahuje minerální oleje, konzervační látky ani silikony. K dostání v lékárnách, doporučená cena 318 Kč. Více na www.linola.cz

 

O značce Linola

Značka Linola vznikla v roce 1938, kdy byl vytvořen její první krém. V současné době již tato etablovaná, renomovaná značka nabízí širokou škálu produktů, které oceňují nejen pacienti s atopickým ekzémem a jinými kožními onemocněními, ale i lidé se suchou a citlivou pokožkou. Díky kvalitě a blahodárným účinkům využívá přípravky Linola také mnoho rodičů pro péči o kůži svých malých dětí prakticky od narození. Značka se těší
i značné oblibě kožních lékařů. Díky klinicky ověřené účinnosti byly některé z přípravků Linola zařazeny mezi léčivé, ostatní jsou speciální kosmetické přípravky.