KOZOROH

KOZOROH

Kozoroh je vlastně jednorožec:

Tajemný, osamělý, křehký a krásný. Jeho roh symbolizuje soustředěnou odhodlanost dosáhnout svých cílů. Žena v tomto znamení má velkou schopnost koncentrace a nikdy nevzdává žádnou soutěž – soutěží je pro ní vlastně celý život. A od toho má velká očekávání: vidí se v čele velkého podniku, v hlavních rolích amerických filmů, v dějinách, jako zásadní politik nebo šedá eminence. Protože umí dobře využít příležitosti a překonat nejrůznější překážky je velmi úspěšná, alespoň v profesionálním životě. Je chytrá a stále ve střehu, její směr – vždy kupředu. 

Žena Kozoroh skvěle zvládá krizové situace, je šťastná, když jí lidé potřebují, aby uvedla vše do pořádku, miluje pocit, že něco řídí.. Můžete občas těžko snášet její „vím jak na to“, ale faktem je, že jako přítelkyně
(či zaměstnanec) je skutečně loajální a zodpovědná. Velmi zodpovědně se chová i k penězům, dokáže skvělé vést účetnictví a taktéž se postará i o další materiální statky. Báječně jí jde nakupování, dokáže si dobře spočítat jakoukoliv investici, ať se jedná o nové boty či nového milence. K tomu má skvělé organizační schopnosti, které se, pravda, projevují víc v profesionálním než soukromém životě.

Cílevědomá, sebevědomá a zároveň  kritická a opatrná – holt, Žena Kozoroh je prostě plná rozporů.
Je optimistka, až na okamžiky, kdy trpí depresí. Chápající a loajální, ale temperamentní a žárlivá. Pronásleduje ji touha po bohatství a prestiži, ale je na sebe velmi přísná, takže se často cítí špatně, že tak ráda sní
o kožešinách, jachtách, drahokamech a vilách. Kvůli materiálnu je schopná vzdát se vlastního vývoje, slibné umělecké kariéry, případně vdát se pro peníze. Je sice velmi nezávislá, při tom staromódně potřebuje někoho, na kom by mohla záviset. Může být ředitelkou velké společnosti, přes to bude potřebovat, aby právě její partner rozhodl, jestli dům potřebuje rekonstrukci nebo, zda Jeníček půjde na soukromou školu. Je také radši, když za to partner zaplatí.

Pro Ženu Kozoroha má velkou váhu minulost a tradice, proto také miluje starožitný a masivní nábytek, důležité jsou pro ní značky. Zato v historii své rodiny se vyzná lépe než její vlastní rodiče. Nicméně celý svůj život plánuje s diářem v ruce, týdenní předstih je minimum. Nemá ráda změny a abnormální chování, což pro Kozoroha může být cokoliv s čím nesouhlasí, má totiž velmi silný smysl pro etiku a myslí si, že výborně rozeznává dobro od zla.

Je pragmatická a opatrná, neustále kalkuluje a hodnotí situaci, stále má v hlavě seznamy pro a proti – pokud zůstanu přesčas, bude to mít vliv na výši mého platu? Pokud půjdu s Markem do kina, bude pak následovat
i postel, nebo je ještě brzo? K tomu bývá velmi náladová. Nálady se u ní střídají nečekaně rychle, často
a většinou bezdůvodně. Bývá dokonce velmi smutná, prochází dlouhými obdobími depresí a pochybností, důvodem jsou vysoké nároky na sebe a okolí, a z toho pak plynoucí zklamání. Nebo je to její výborná paměť, která nedovolí zapomenout na sebemenší kritiku, ani pohřbít bolestné vzpomínky na bývalé vztahy.
Životní záchranou je potom smysl pro humor, její vtipy jsou dobře načasované, miluje ironii i drsný humor, ráda si z někoho vystřelí, hlavně, když cílem vtipů není ona sama.

 

Celebrity narození ve znamení Kozoroha:

Jud Lowe, Patrick Dempsey, Nicolas Cage, Vanessa Paradis, Nicole Eggert, Brad Pitt. Kate Moss, Michelle Obama,Elvis Presley