LEV

LEV

Je to pravděpodobně největší sex symbol v celém Zvěrokruhu, není divu, že mnoho známých hereček se narodilo ve znamení Lva, díky kterému jsou expansivní, extrovertní, dominantní
a vitální. Má obrovské (často neukojené) ego, a je na sebe velmi hrdá i sobecká. Chce všechno to nejlepší jen pro sebe v domění, že si to všechno jednoduše a jasně zaslouží.


Není zrovna komplikovanou osobností, ale i ona má svoje vnitřní paradoxy. Bývá například skutečně velmi náročná na lidi, ale zároveň štědrá a velkorysá. Ovšem málokdy dává nezištně: většinou čeká stejně velký díl na oplátku. Také očekává, že lidé kolem ní budou vyjadřovat city stejným způsobem jako ona sama.

Peníze umí utrácet krásně a rychle, jako kdyby měla pocit, že se zase samy na kontě doplní, proto často slýchává od partnerů, že se chová, jako kdyby peníze rostly na stromech.

Je velmi společenská, vnímavá vůči lidským typům chování a politice vztahů, dokáže dávkovat slova
a upřímnost dle situace. Miluje drby, její uši a oči jsou otevřené a nic ji neunikne, nasává vše jako houba, aby se za jakýchkoliv okolností, stala alfou a omegou společenského dění kolem.

Žena Lvice k sobě potřebuje muže, který je intelektuálně pohotový a má velkou vnitřní disciplínu, neboť ona sama tyto vlastnosti poněkud postrádá. Většinou ji přitahují muži, kteří jsou citlivější než ona sama, hlavně proto, že doufá, že se od nich té citlivosti může trochu přiučit – bohužel nebývá nejlepší studentkou…
Její partner, jak jsme již zmínili, jí musí uznávat jako nejzářivější hvězdu, ale musí být trošku v tomto směru soutěživý – Žena Lev potřebuje ve svých romantických vztazích napětí, přeje si mít yin ke svému yangu.

Většinou nemívá mnoho milostných aférek než se vdá, nedává totiž své srdce snadno v šanc. Proto často bývá, jak emočně tak sexuálně zelená v době, kdy se rozhodne pro vdavky. A až k tomu dojde, má Žena Lvice představu, že její manželství bylo dáno z nebes, a tak musí přetrvat – je romantická a chce manželství na celý život. Preferuje monogamii, a tak se věnuje svému muži na stopadesát procent. Pokud se dostane k mimomanželskému sexu, je to jasná známka, že s ní něco není v pořádku, případně, že její ego potřebuje víc zbožnění, než jí může poskytnout její partner.

 

Celebrity ve znamení Lva:

Tori Amos, Coco Chanel, Antonio Banderas, Napoleon Bonaparte, Bill Clinton, Whitney Houston, Jennifer Lopez, Andy Warhol, Patrick Swayze, Sandra Bullock, Arnold Schwarzenegger, Madonna.