ŠTÍŘ

ŠTÍŘ

I když se to moc neví, symbol Štíra se skládá ze tří částí:samozřejmě „rozmilého“ štíra, vznešeného orla a nesmrtelného fénixe. Znamená to, že člověk ve Štíru se celý život snaží osobnostně dostat se od přízemního štíra k výšinám orla, v nejlepším případě k transcendentnosti fénixe. Zní to učeně a vzletně, ale Štírka taková opravdu je, bohužel ze všech dvanáctí znamení má asi nejhorší pověst, dost neprávem. Což nemění nic na věci, že je nejspíš nejvíc soběstačnou, neústupnou a sebejistou ženou Zvěrokruhu.


Všechno nebo nic

V podstatě po celý život má naše mrštná a neústupná Lady Scorpio jeden zásadní problém – její postoj „všechno nebo nic“ má za důsledek potlačení vlastních emocí. Dokáže po léta spolknout domácí násilí, aby se jednoho krásného dne za ní zabouchly dveře, bez jediného vysvětlení či pohledu na „trapiče“. Bude tolerovat boje na pracovišti, bez jediné známky mrzutosti, aby pak jednou nečekaně „sundala“ svého šéfa i kolegy jedním „podpásovým“ útokem. Je stejně dobrá v potlačování emocí, jako v plánování a následnému vypouštění jedových (!) poznámek a osobních výpadů tak, aby byl zásah nejpřesnější a způsobil nejvíc škody.

Přitahuje ji dobrodružství, vědění a intriky. Nikdy neodmítne nové zdroje informací, sexuální i umělecké experimenty, detektivní úkoly, metafyzická vyšetřování, léčitelské workshopy a složité mentální hlavolamy. Zvědavost je velmi silná čarodějka, vše chce prožít na vlastní kůži, do slova i do písmene. Miluje záhady, je podezřívavá a má nos na „kostlivce ve skříních“ ostatních spoluobčanů. Je to detektiv od přírody, věří, že věci obvykle nejsou tím, čím se zdají být – a je to právě ona, kdo chce vidět, co je pod povrchem.

Je to žena fascinující, ale ne vždy pohodová a příjemná. Může to být bezohledná mrcha, nebo amatér chytřejší než odborník. Pokud má zrovna na někoho „spadeno“, případně vyráží pro odvetu, dokáže způsobit hotové peklo, je to vyloženě osina v zadku. Ani vzdáleně nepřipomíná křehkou ženu, není submisivní a ani nevyužívá tradičních „ženských metod“. Jde rovnou po krku, a Bůh opatruj ty, kdo jí v ten moment zkříží cestu.

Nezáleží, jak moc rutinní se může její život zdát nezávislému pozorovateli, její vnitřní život, vsaďte se, o co chcete, bude nezvyklejší než pohádková říše. Je to umělkyně, černá nebo bílá čarodějka. Může vystupovat jako největší puritánka a při tom žít v „bordelu“. Její život je plný neobvyklých, extrémních barevných kombinací.

Je loajální a své vztahové závazky volí velmi opatrně.Obvykle si nachází malý okruh přátel, kteří pokud jí jednou patří, patří jí navěky. Je opatrná, pokud jde o dávkování citů, neboť totéž očekává od ostatních. Nemá ani pochopení a chuť na přátelství spíchnutá horkou jehlou. Pokud se jednou někomu otevře, udělá to jen za předpokladu, že tato osoba zůstane v jejím okolí navždy. Pokud se náhodou něco pokazí, dle své přirozenosti většinou odejde bez vysvětlení nebo toho člověka od sebe, s vrozeným „taktem“ odežene.

Její Achillovou patou je žárlivost a k tomu dvojí metr. Může mít sama více sexuálních partnerů, ale nebude tolerovat stejnou situaci u svého partnera. Nevíme, jestli je žárlivost naučeným nebo vrozeným chováním, v případě Štírky se zdá, že je to dvojitá porce od každého. Její žárlivost je v jejím mozku vepsaná velkými písmeny, inkoustem, který vydrží celou věčnost.

Pokud se ovšem zamiluje je to hotové zlatíčko, alespoň na chvíli. Je schopná si dokonce zorganizovat svůj život tak, aby to vyhovovalo jejímu miláčkovi. Pokud si on přeje teplou večeři, pak hodinku s knihou a nakonec bouřlivý sex, bude to mít. Bude hrát jakoukoliv roli, kterou si její muž žádá (pečovatelku, manželku, partnerku i milenku). Pokud její muž nerad dělá rozhodnutí, bude je dělat za něj. Pokud nemá rád rozhodnutí ženy, stejně za něj rozhodovat bude, ale tak, aby byl přesvědčen, že jsou jeho vlastní. Tolik má ráda dobře a důkladně naplánovaný život, dělá totéž i ve vztahu: vždy bude maximálně chránit své milované před nemocemi, nespravedlnosti a nepohodlím. Bude také chránit svého muže před jinými ženami. Důležité upozornění: miluje, když jsou na ní lidé závislí.

Žena Štír není ideálním materiálem pro manželku, ale pokud si někdo přeje mít vedle sebe upřímnou, loajalní, silně zapojenou družku, pak je to ona, kdo toto vše, plus mnoho překvapení může nabídnout.Monogamní bývá hlavně v době líbánek, případně pokud prochází svou masochistickou, asexuální fází. Co se týká líbánek, tato fáze se v jejím manželství objevuje několikrát, takže se potencionální partner nemusí obávat hned rozvodu.

 

Celebrity narozeny ve znamení Štíra:

Bjork, Charles Bronson, Leonardo Di Caprio, Jodie Foster, Bill Gates, Whoopie Goldberg, Ryan Gosling, Goldie Hawn, Peter Jackson, Calvin Klein, Demi Moore, Katty Perry, Pablo Picasso, Julia Roberts, Winona Ryder.