Hydratujte svou pleť přírodní cestou

Hydratujte svou pleť přírodní cestou

Léto je krásné období plné slunce, vodních radovánek a cest k moři. Zároveň však naší pleti dává pořádně zabrat. Jak ji správně hydratovat za pomoci přírodních surovin? Poradíme vám.

I když na trhu najdete nespočet výrobků, které pomáhají hydrataci pleti, většinou se jedná o výrobky „obohacené“ o různé konzervanty či jiné chemické složky, které jsou čím dál více považovány za nežádoucí. Dobrou zprávou je, že dopřát dostatečnou dávku vody, můžete své pleti i pomocí přírodních surovin.

Máslo

Máslo, o kterém mluvíme, se získává z ořechů nebo semen stromů. Například kakaové máslo zklidňuje podrážděnou a přesušenou pokožku. Mangové máslo je pak vhodné pro lidi s ekzémy či lupénkou a bambucké máslo je takovým králem všech másel, dokáže perfektně hydratovat, ale rovněž hojit místa na kůži, která byla více namáhaná nebo poškozená.

Oleje

Olej sám o sobě dodává pokožce vše potřebné pro hydrataci. Navíc má výživné složky, a poradí si i spuchýři nebo různými kožními nemocemi. Mezi nejpoužívanější oleje patří mandlový, slunečnicový, ale také olivový nebo ricinový. I když se jedná o dražší pomocníky, máte jistotu, že jde o přírodní produkty.

Med

Med obsahuje antibakteriální složky, které pleť okamžitě vyživí a dodají ji svěžest a vláhu. To je přesně to, co potřebujete, pokud máte povinností až nad hlavu a nedopřejete si moc spánku. Možná vás překvapí, že se med používá i pro vyhlazení jizev či na pupínky způsobené popáleninami.

Voda

Nezapomeňte, že důležité pro hydrataci pleti a kůže celkově je přijímat vodu i zevnitř. To je častý zádrhel v mnoha ohledech. Nepijeme tolik, kolik bychom měli. Mluvíme ale o čisté vodě, nikoliv o slazených nápojích nebo alkoholu. Jakmile tělu dopřejete pravidelný přísun tekutin, budete se cítit mnohem lépe. Vaše kůže bude pevnější a zdravější, tělo se zbaví škodlivých látek a prospějete tak celému tělu.  

Nezapomínejte na to, že naše pokožka je určitou bariérou, kterou tvoří mezi námi a okolním světem. Nemůžeme pro ni udělat nic lepšího, než že se o ni budeme dobře starat.