Zvládněte první školní den s velkou parádou

Zvládněte první školní den s velkou parádou

Také se vám zdá, že čas utíká stále rychleji? Prázdniny jsou za námi, o slovo se hlásí babí léto
a s ním i nástup do školy. Zpříjemněte školákům návrat k povinnostem a vybavte je správně padnoucím batohem. Základem je propracovaný zádový systém, reflexní prvky a důmyslné detaily, které školákovi usnadní organizaci. To vše nabízí kvalitní značka batohů Explore, která se zaměřuje jak na funkčnost, tak i na design. Co však v batohu nesmí školákovi první školní den chybět?


 

Ať už máte doma prvňáčka, nebo o něco staršího školáka, první školní den je pro všechny důležitý. Většinou se nese ve znamení seznamování s učební osnovou a s učiteli či novými spolužáky. Pro školáky představuje škola nový svět plný povinností a odpovědnosti. Pojďme jim nástup do školních lavic zpříjemnit a udělat trošku zábavný s nepostradatelnými vychytávkami.

1. Vychytaná krabička na svačiny

Věděli jste, že děti mají mít správně dvě svačiny – dopolední a odpolední? Plnohodnotná výživná svačina by měla obsahovat pečivo, ovoce, zeleninu i mléčný výrobek. Abyste mohli školákovi dopřát kompletní porci, vsaďte na chytré svačinové krabičky, do kterých se snacky dobře organizují.2. Osobní lahev pro dodržování pitného režimu

Ačkoliv se dospělým doporučuje denně vypít kolem 2,5 – 3 litrů tekutin, dětský organismus je tvořen větším podílem vody, a tak by měl být větší i jeho příjem. Potřebné množství tekutin se liší podle váhy dítěte,
ale obecně se doporučuje dodržovat u dětí do 13 let denní příjem 2,15 litrů tekutin. Nespoléhejte na školní automaty se slazenými nápoji, ale pořiďte dítěti osobní školní lahev, kterou si bude pravidelně doplňovat.

3. Stylové razítko pro značkování

Možná si pamatujete, že jste podobnou vychytávku měli i vy, s tím rozdílem, že váš malý školák už nebude potřebovat polštářek, do kterého se kape inkoust, protože většina razítek už se tvoří jako samonamáčecí. Může se to zdát trošku jako oldschool, ale razítko se svým jménem i v dnešní době ocení školáci především při označování sešitů, učebnic, pomůcek, ale také pro označení osobních věcí, např. přezůvek či tašky na tělocvik.

4. Gumovací pero pro opravu drobných chybek

Tato pomůcka nebyla u dětí na prvním stupni dlouhou dobu „legální“. Poté, co ji výrobci dovedli k dokonalosti, už však nemá konkurenci a nesmí chybět v batohu žádného školáka, který se občas přepíše. Jakmile dostanou děti povolení zaměnit obyčejné tužky za pera, buďte trošku drsňáci ve výběru a sáhněte po gumovacím peru. Zapomeňte na zmizíky a bělítka, které v penálu zabírají místo.     

5. Školní desky pro úhlednou organizaci

Konec pomačkaným sešitům, potrhaným papírům, zničeným obalům a poztráceným kartičkám! S tvrdými školními deskami bude mít školák pomůcky nejen jako nové, ale také úhledně srovnané na jednom místě. Vyberte stylové desky, do kterých bude školáka bavit seřazovat si sešity a učebnice dle denního rozvrhu.

 

 

Věděli jste, že

  • … školáci by měli mít dvě svačiny – dopolední a odpolední?
  • … váha školního batohu nesmí přesáhnout 10 % váhy dítěte?
  • … daleko vhodnější je dítěti ochutit vodu domácím sirupem, který neobsahuje tak velké množství cukru, jako např. džusy?