Zadržování vody, a jak proti němu bojovat

Zadržování vody, a jak proti němu bojovat

Od pampelišky k borůvkám, přírodní léky proti zaržování vody. V Evropě asi 30% ženské populace trpí problémy se zadržováním vody v těle. Často se jedná o patologický problém, jako například dysfunkce srdeční nebo ledvinové, nebo o různé alergie. Častěji ale je na v


Od pampelišky k borůvkám, přírodní léky proti zaržování vody. V Evropě asi 30% ženské populace trpí problémy se zadržováním vody v těle. Často se jedná o patologický problém, jako například dysfunkce srdeční nebo ledvinové, nebo o různé alergie.

rs_zadrzovani vody3

Častěji ale je na vině životní styl, a především špatná strava. Jakmile organismus začne zadržovat tekutiny, začnou se ukládat nejvíce v oblastech, které jsou předurčeny k ukládání tuků, jako jsou stehna, hýždě a břicho, kde pak vzniká celulitida. rs_zadrzovani vodyNěkteré málo zdravé návyky napomáhají zadržování vody, jako například kouření, zvýšená konzumace soli (normální denní dávka pro organismus je 5 gramů, což je přibližně obsah ve 200 gramech chleba), nadváha, nadměrné užívání alkoholu a léků, ale také těsné oblečení, nebo dlouhodobé stání na nohou bez pohybu. Nabízíme několik přírodních léků, které účinně bojují proti tomuto nepříjemnému stavu.

rs_zadrzovani vody5Pampeliška

Pampeliška představuje ideální lék pro toho, kdo trpí zadržováním vody, a chce pomoci svému organismu se vyčistit. Listy a kořeny pampelišky můžete koupit v bylinkářství, nebo nasbírat v přírodě,dostatečně daleko od silničního provozu, a nechat usušit. Připravte si z ní bylinný výluh, který můžete pít ráno nebo večer, podle doporučení bylinkáře nebo lékaře. Výluh z pampelišky je možné také koupit v podobě hotových fytoterapeutických přípravků, a jeho podávání se pak řídí druhem potíží a koncentrace výrobku. [clear]

rs_zadrzovani vody1Borůvky a borůvková šťáva

Pokud je zadržování vody spojené s potížemi oběhového systému, který nepracuje správně, a tak neodplavuje dostatečně toxiny, je dobré doplnit stravu čistou borůvkovou šťávou, která pozitivně působí na funkci kapilár. K borůvkové šťávě můžete přidat konzumaci samotných borůvek, nebo opět fytoterapeutické prostředky na bázi borůvek, podle doporučení lékaře nebo bylinkáře.

rs_zadrzovani vody6Méně soli

V některých případech zadržování vody může být způsobeno stravou, nadměrně bohatou na sodík, nebo nadměrnou konzumací kuchyňské soli, nebo prostě pojídáním slaného snacku. U stolu nebo při vaření můžete sůl nahradit kořením a aromatickými bylinkami. Je také velmi vhodné snížit spotřebu cukru a průmyslově vyráběných sladkostí obecně, a také potravin bohatých na nasycené tuky.

Listy a břízy

Dalším vhodným lékem na následky nadměrné konzumace příliš mastných nebo slaných potravin, nebo při problémech s oběhovým systémem, jsou čaje, výtažky, masážní oleje a fytoterapeutické prostředky z listů břízy. Výtažek z břízy vzniká louhováním listů v lihu, nebo lisováním, a tyto produkty obvykle vyrábí bylinkáři. Doma si naopak můžete připravit čaj tak, že vylouhujete dvě lžíce sušených březových listů, a následně přefiltrujete.

rs_zadrzovani vody2

Noha ananasu

Samotný ananas, ale především jeho kmen je vynikající přírodní prostředek proti zadržování vody. Používá se na přípravu potravinových doplňků v kapslích, v prášku, nebo v tinkturách. Proti zadržování vody bojuje tím, že odstraňuje otoky, a funguje jako drenáž tekutin. Napomáhá také oběhu, i v případě zvýšeného rizika krevních sraženin, a vylučování toxických látek z organismu. [clear] Text: Alena Zdroj: http://donne.virgilio.it/benessere/alimentazione-e-dieta/ritenzione-idrica-rimedi.html