Den Pro Dno pánevní: Festival pro ženské zdraví. Hrajeme o vstupenky

Den Pro Dno pánevní: Festival pro ženské zdraví. Hrajeme o vstupenky

Bolest zad, inkontinence, neplodnost. Slova, která jsou strašákem dnešních žen. Když se řekne pánevní dno, většina z nás si vybaví cviky na posílení hlubokého stabilizačního systému. Yogu, pilates, cvičení podle Mojžíšové, Kegelovy cviky. Jedná se ale opravdu o cvičení jemného svalstva pánevního dna? A věděli jste, že ne vždy je potřeba pánevní dno posilovat, ale naopak, že příčinou potíží může být také jeho stažení, a to, že je v neustálém napětí?


Den Pro Dno pánevní: Festival pro ženské zdraví

Dva dny plné přednášek a cvičení nejen pro ženy!

 

 

Je vaše pánevní dno v kondici?

Škola pánevního dna letos oslaví své 10. narozeniny. Zakladatelka a autorka metody cvičení 3x3 Renata Sahani proškolila přes 200 certifikovaných lektorek po celé České Republice. A to je třeba pořádně oslavit. Nejlépe dvoudenním festivalem Den Pro Dno pánevní. Přijďte objevit tajemství svého pánevního dna!

 

Témata festivalu:

Dívky
Čekají na vás dva dny plné přednášek předních odborníků, poradny i lekce cvičení. Na své si přijdou dívky, které často trápí bolestivá či nepravidelná menstruace, podíváme se na zoubek metodám přirozené antikoncepce a mluvit budeme také o pro zdraví šetrných menstruačních pomůckách.

Ženy ve fertilním věku a v menopauze
Na své si přijdou také ženy, které se snaží otěhotnět, ale věnovat se budeme také pánevnímu dnu a péči o jizvy po porodu. Menopauze, inkontineci i psychosomatice ženské pánve.

I muži mají své pánevní dno
A letos poprvé si na své přijdou i muži. Nedělní program je z velké části věnován právě jim! Na jaká témata narazíme? Prevence karcinomu prostaty, mužská plodnost, sexualita a mužskáenergie a  síla.

Kompletní informace aprogram najdete ZDE: https://skolapanevnihodna.cz/dpd-program/

 

Pánevní dno je svalová květina na dně naší pánve, která nám pomáhá nést ženské orgány. Jsou v ní uloženy jako ovoce v míse. Je to neviditelná skupina příčně pruhovaných svalů, které jsou ovladatelné naší vůli stejně jako jiné svaly. Pokud ale žena není se svým pánevním dnem v kontaktu, není na něj napojená a nevnímá jej, může pánevní dno poklesávat, nebo je naopak stažené. A zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Proto je důležité o něj s láskou pečovat.

S pánevním dnem nepracujeme jenom jako se svaly, kterým se dá jen tak poručit. Bereme v úvahu vždy také psychosomatiku a emoce ženy v její pánvi v životní etapě, ve které se právě nachází. Ať už se žena snaží otěhotnět, je po porodu, nebo trpí inkontinencí v menopauze. Vždy je potřeba pečovat o pánevní dno ve všech rovinách a ne jenom posilovat na fyzické úrovni,“ upřesňuje autorka metody Renata Sahani.

 

Více se také můžete dočíst v článku zde dokonalazena.cz/clanek-63865-Je-vase-panevni-dno-v-kondici.html

 

Na dva výherce čeká dvoudenní vstupenka!

Více info: www.skolapanevnihodna.cz

 

 

 

Výherci:
A. Šmoldasová, J. Pěničková