Posuňte svůj strach na vedlejší kolej a dosáhněte svých sportovních cílů

Posuňte svůj strach na vedlejší kolej a dosáhněte svých sportovních cílů

Je to právě strach, který vás drží na uzdě. Je načase všechny své pochyby hodit za hlavu a vrhnout se do sportování tak, jak si již dávno přejete.


Možná taky s obdivem sledujete instagramové profily lidí vyznávající sportovní aktivity. Díváte se na jejich další a další úspěchy, na to jak dobře vypadají a jak se skvělé cítí. A přesto vás to nenutí dokopat se k tomu, abyste se konečně zvedli z gauče a pořádně se vrhli na svoje vlastní sportovní mety. Máme pro vás pár tipů, jak překonat strach z neznámého a udělat ze svých snů realitu.

 

Pozitivní mantra

Vytvořte si pozitivní denní mantru, na kterou se můžete obrátit, když váš přepadnou staré myšlenkové vzorce o vašem vlastním těle.
Lidské tělo je úžasné a může se přizpůsobit vaší poptávce. To znamená, že když tělo postupně a progresivně trénujete, v dobrém vám to vrátí. Nejčastěji je to právě naše mysl, která nás drží zpátky a hledá důvody, proč do toho nejít po hlavě. Změna myšlení sice nenastane ze dne na den, ale pozitivní mantra vám pomůže celý stav mysli uzpůsobit k efektivnějšímu řešení.

Obraťte nezdar v úspěch

Kdykoli se vám něco nepodaří, použijte to, jako příležitost dozvědět se, co jste mohli udělat jinak. Nedívejte se na situaci jako na selhání, ale jako na něco, co vás posune dál. Nehledejte selhání, ale příležitost, jak něco změnit. Nenechte se odradit a jděte do toho znovu a znovu. Ať už jde o cvičení, nebo o cokoliv jiného.

Vytvořte ze svých snů prioritu

Lidé si raději nestanoví vysokých cílů, protože nevidí jejich hodnotu. Zkuste si vytvořit pomyslnou nebo klidně reálnou tabulku vlastního zdraví, svých snů a cílů a posouvejte se krůček po krůčku dál.

Motivujte ostatní

Zamyslete se nad tím, jak vaše cíle mohou inspirovat ostatní. Výhra v závodech, snížení vlastní váhy, lepší psychická pohoda, spoustu překonaných kilometrů v běhu, prostě cokoliv. Cokoliv vás posouvá dál, dejte to vědět ostatním. Motivujte je. Inspirujte se navzájem.

 

A jestliže tyto kroky zvládnete, uvidíte, že naberete správný směr. A i když vás občas přepadnou pesimistické myšlenky, připomeňte si svou mantru a důvody, proč to všechno děláte. To je pohon pro dobrou věc.