Soutěžte s námi a poznejte krásy i taje nekonečného vesmíru

Soutěžte s námi a poznejte krásy i taje nekonečného vesmíru

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které se nově stávají součástí jediné platformy jménem Planetum. Ta nyní nabízí zábavu, kulturu i vzdělání. Soutěžte s námi, vžijte se do kůže astronauta a vydejte se poznávat taje vesmíru!


 

Vesmír a jeho nekonečné hlubiny lidstvo od počátku věků fascinují. Pod pokličku tohoto dechberoucího prostoru můžete nahlédnout v pražském planetáriu a hvězdárnách. Ty nyní prochází modernizací a nabízí malým i velkým návštěvníkům řadu zábavně vzdělávacích programů, skrze které poznají, jak je vesmír zábavný
i plný dobrodružství.

Planetum nabízí chytrou vesmírnou zábavu – sledování planet, hvězd, Slunce, Měsíce a vesmírných objektů, návštěvu výstav, komentovaných prohlídek a interakci s vesmírem prostřednictvím nejrůznějších trenažerů
a simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma.

I filmová nabídka Planeta je pestrá a nabízí širokou škálu špičkových filmů. Jsou to například filmy Naše bouřlivá planeta, Hvězdy Mayských bohů, jedinečný program Má vlast připravený ku příležitosti 100. výročí vzniku ČSR, v lednu celosvětově premiérově promítaný film Horizon (s výjimkou země původu) nebo animovaná pohádka Polaris, která je světově nejúspěšnější pohádkou pro planetária.

Soutěžte s námi o 5 dárkových poukazů (2 vstupy na 1 poukazu) do institucí Planetum a vydejte se poznávat všechny krásy i taje nekonečného vesmíru. Sluneční soustavu a Zemi můžete lépe poznat ve špičkových filmech, dalekohledy na hvězdárnách na Petříně a v Ďáblicích můžete vesmír přímo pozorovat. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku.

 

 

Nápovědu a více informací naleznete na www.planetum.cz.

 

 Výherci jsou: E. Holubcová, O. Šafránková, D. Harcubová