Popraskané rty nemají šanci! Hrajte o léčivý gel Dexilip

Popraskané rty nemají šanci! Hrajte o léčivý gel Dexilip

Popraskané koutky bolí a často se špatně hojí. Podle průzkumu portálu ordinace.cz trápí tento zdravotní problém až čtyři ze sta dospělých Čechů. Na trh proto přichází přípravek Dexilip s několika benefity. Složení vzniklé ve spolupráci s předními českými odborníky v oblasti farmacie pomáhá majitelům popraskaných koutků ulevit od nepříjemných pocitů, urychluje hojení a bojuje proti kvasinkám, jež v této oblasti vznikají. Navíc je příjemný na rtech, je lehce nasládlý, avšak bez přidaného cukru. Tento průhledný gel mohou používat jak dospělí, senioři, tak i malé děti.


 

Čechy trápí popraskané koutky, na trh přichází gel Dexilip. Je pro vhodný všechny generace

 

Popraskané ústní koutky se objevují většinou v zimních měsících, kdy je tato oblast více vysušená, někteří jimi ale trpí celoročně. Může se za nimi skrývat například oslabená imunita, nedostatek některých vitamínů, například ze skupiny B, popraskané ústní koutky se často objevují u diabetiků. Tento problém řeší také těhotné ženy i malé děti, které mají tendenci koutky neustále olizovat a tím horšit jejich hojení.

 

„Koutky“ trápí většinu z nás

Podle průzkumu webu ordinace.cz trápí popraskané koutky čtyři ze sta dospělých Čechů, u dětí je to až patnáct ze sta. „Za vracejícími se popraskanými koutky se může skrývat kvasinková infekce, která bývá obtížně léčitelná. Lidé navíc často používají na rty přípravky obsahující lanolin, které sice rty zvlhčí, ale je „potravou“ pro kvasinky. Gel Dexilip byl vyvinut speciálně pro popraskané koutky rtů, které jsou často přehlíženou a špatně léčenou diagnózou. Právě specifičnost a obsažení všech symptomů problematiky koutků v jednom přípravku dělají z Dexilipu unikátní produkt,“ říká Mgr. Pavla Horáková, lékárnice první internetové lékárny u nás Lekarna.cz.

Složení Dexilip gelu ulevuje od bolesti a přispívá k rychlému a spolehlivému hojení zanícených a popraskaných ústních koutků. Pro tento přípravek byla vybrána unikátní kombinace složek, u kterých je dlouhodobě prověřená spolehlivost a bezpečnost. Dexilip gel obsahuje například glycyrrhetinovou kyselinu, která pochází z lékořice. Dokáže tlumit zánět a zarudnutí. Je 100x sladší než cukr. Díky ní chutná Dexilip sladce. Další složka - chlorhexidin ničí kvasinky, které jinak komplikují hojení koutků. „Dexilip gel neobsahuje alkohol, který by mohl štípat, cukr, ani alergeny jakými jsou například parabeny, různá barviva nebo příchutě. Proto ho mohou používat dospělí, senioři i děti od jednoho roku. Po nanesení na rty a koutky vytvoří neviditelný film,“

doplňuje Mgr. Horáková.

 

Český patent, česká výroba

Dexilip byl vytvořen s přísným ohledem na co nejlepší snášenlivost citlivé pokožky. Testování a schválení kosmetického přípravku provedl a Státní zdravotní ústav (SZÚ) jako bezpečný pro děti od 1 roku věku. Jeho vývoj, na němž se podíleli české kapacity v oboru farmacie, trval zhruba dva roky a od září tohoto roku je k dostání dostupný v celé síti CZ i SK lékáren a u všech distributorů. Výroba Dexilip gelu splňuje nejpřísnější farmaceutické normy.

Výhody Dexilipu

  • unikátní složení pro všechny věkové kategorie
  • průhledný gel, který snadno zasychá
  • příjemný na rtech, se sladkou příchutí
  • rychlé hojení popraskaných koutků
  • bez alkoholu, parabenů, barviv, příchutí a cukru
  • český patent, vyráběn v Česku
  • bezpečný pro malé děti

 

Složení Dexilip gelu

Eugenol  - hřebíčkový olej, který rychle tlumí bolest, je jedním z nejsilnějších přírodních anestetik Glycyrrhetinová kyselina - pochází z lékořice, dokáže tlumit zánět a zarudnutí, je 100x sladší než cukr, díky ní chutná Dexilip sladce
Lysozym - máme ho všichni v těle jako součást slin, je přirozeně antibakteriální
Panthenol - je to jeden z vitamínů B, urychluje hojení a regeneraci pokožky
Chlorhexidin diglukonát – ničí kvasinky či baktérie, které tvoří v koutcích rtů bělavý povlak

Doporučená prodejní cena v lékárně za 7 g balení je 99,- Kč. V internetových lékárnách, např. na www.lekarna.cz  bývá cena dokonce nižší.

 

Na pět výherců čeká dokonalá péče o popraskané rty!

Více informací a také nápovědu najdete na www.dexilip.cz