Obložené vegan smaženky
![Obložené vegan smaženky](/files/thumbnails/20181212-13-19-30-20181130-094541-thumb-700-1000-1544617170.jpg)
Poslední dobou se mi stává, že zahlídnu někoho na ulici, jak se cpe chlebíčkem, obloženou houskou nebo smaženkou a okamžitě na to dostanu chuť ???? Některé věci jdou snadno přetransformovat na vegan verzi a jde to i u smaženek, a ten pocit, když se zakousnete do toho, na co Vám někdo udělal nevědomky chuť,
je k nezaplacení ???? Tak jestli milujete smaženky a zrovna nemůžete jíst nebo nechcete jíst vejce, tady je řešení:
SUROVINY
4 krajíce Šumavy – je vegan. Chce to čerstvý chléb anebo pro větší junkfood použijte klidně ten, co máte nějaký den doma a připravte si ho bez česneku jako topinku
4 opravdu vrchovaté velké lžíce cizrnové mouky
80 ml vlažné vody
1 lžička himalajské soli – ta dodá jídlu vaječnou chuť
špetka kurkumy na barvu
polovina nálevu z cizrny v plechovce
olej na smažení
cibule nakrájená na měsíčky, hořčice a nakládaná okurka na dochucení
Nejprve si připravíme těstíčko z cizrnové mouky, nějak se mi osvědčilo, když se nechá alespoň 10 minut odležet. Do mísy dáme cizrnovou mouku, sůl, špetku kurkumy a přilejeme 80 ml vlažné vody a připravíme těstíčko, které je o něco hustší než na lívance – nezapomeňte, že ještě povolí nálevem z cizrny. Těstíčko necháme odpočívat a připravíme si druhou důležitou část receptu a to tzv. aquafabu. Je to nálev z cizrny, který se dá vyšlehat jako sníh z bílků – je to poměrně nedávno objevený zázrak pro veganské recepty ????
Nálev je taková zakalená tekutina, která po chvilce šlehání zbělá, a během pár minut se dá našlehat do věrohodné podoby vaječného bílku! Navíc se nedá přešlehat. Důležitou zásadou je mít naprosto čistou nádobu a mixér – nesmí na nich být – stejně jako při šlehání bílků – žádná mastnota, jinak je prostě nevyšleháte! Do odleželého těstíčka OPATRNĚ a POMALU vmícháme čtyři opravdu velké a vrchovaté lžíce aquafaby, vznikne nám nadýchané těstíčko, které lžící naklademe do vrstvy rozpáleného řepkového oleje a usmažíme 4 smaženky. Ty pak dáme na chleba, potřeme hořčicí, posypeme cibulí a dozdobíme okurkami. Je to opravdu věrohodné, věřte mi!
Dobrou chuť s dobrým jídlem přeje Pet :-)
Re: Obložené vegan smaženky
Ethernity (host) / před 6 lety 30.06.2019 01:31
Výborný recept, moc děkuji za sdílení!