Žijete zdravě, myslíte ekologicky? Nepropásněte Festival Evolution a vyhrajte vstupy

Žijete zdravě, myslíte ekologicky? Nepropásněte Festival Evolution a vyhrajte vstupy

Zdravý životní styl a s ním spojený zájem o ekologii, osobní rozvoj a také trochu alternativy, to je ve zkratce Festival Evolution. Navštívit jej můžete o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.


 

Během tří dnů se Festival Evolution promění v Mekku zdravého životního stylu. Pokud k němu máte blízko nebo se zajímáte o věci mezi nebem a zemí, nebo přemýšlíte #prostejinak, festivalová nabídka vás rozhodně uspokojí.

Nejen, že zde můžete opravdu výhodně nakoupit, ale navíc na vás čeká spousta zábavy a informací v rámci programové nabídky. Festival tvoří celkem pět tematických okruhů, které se vzájemně prolínají a doplňují. Těšit se tak můžete na produkty a služby téměř 450 českých i zahraničních vystavovatelů se zaměřením na Bio styl, Zdraví, Eco World, Alternativu a Osobní rozvoj. „Během tří dnů na sedmi pódiích vystoupí téměř 200 účinkujících. Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení připravujeme také konzultace a poradenství, kuchařská dema, ukázkové lekce, praktické workshopy nebo programy pro děti,“ dodává zakladatel a ředitel Festivalu Evolution Ctirad Hemelík.

 

Bio nejsou jen potraviny

Festival patří k největší přehlídce certifikovaných biopotravin, těšit se ale můžete také na producenty zdravých potravin, lokální prodejce, rodinné firmy i místní farmy. Připravena je rozsáhlá food zóna, která potěší kromě milovníků klasické kuchyně také vyznavače alternativních výživových směrů. Kromě nákupů a ochutnávek jídla si odtud můžete odnést inspiraci do vlastní kuchyně. Dozvíte se, jaké jsou přínosy a nástrahy veganství nebo proč do svého jídelníčku zařadit i zapomenuté obiloviny, jako například špaldu, jednozrnku nebo jáhly a proso.

Bude v budoucnosti dost kávy, nebo nás čeká doba cikorková? Tuhle otázku si položí účastníci panelové diskuse Dario Soto Abril (generální ředitel Fairtrade International), Daniel Kolský (Mamacoffee.cz ) a Jaroslav Slámečka (Candycane coffee). Besedu bude moderovat Lukáš Hejlík, známý herec a food bloger a vy můžete být u toho.

V rámci přednášky projektu #jsemlaskavec vám zase Dominika Trčková představí Věru Doušovou, která má na starosti Potravinovou banku. Potravinové banky nejenže pomáhají potřebným, ale také souzní s eko filozofií. Minimálně ze 75 % se totiž jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.

Kromě kvalitních potravin zde najdete také širokou nabídku přírodní kosmetiky. Budete mít možnost poznat celou řadu domácích i zahraničních značek, jejichž produkty jsou vyráběny pouze z přírodních látek
a neobsahují žádné chemické látky, barviva, parfemaci či látky ropného původu, jako tomu často bývá u běžných kosmetických výrobků. Opět nebudou chybět přednášky, ve kterých se dozvíte, proč se vyplatí investovat do přírodní kosmetiky nebo jak funguje stále oblíbenější, ovšem pro někoho velmi alternativní, „No Poo“ metoda, tedy nemytí vlasů.

Od přírodní a bio kosmetiky je už jen krůček k udržitelné módě. Pokud chcete vědět, co to je tzv. slow fashion
a jak funguje, budete zde na správném místě. Dále se na festivalu dozvíte, jak vypadá ekologická
a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo – obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost.

 

Osobní rozvoj je důležitý

Mnoho lidí má stále pocit, že aby byli šťastní, musí něco ve svém životě zlepšit. Nejjednodušší je ale začít
u sebe a smířit se s tím, jací jsme. Třeba tím, že objevíme své silné stránky, naučíme se přijímat okolí bez předsudků či se konečně začneme tvořivě projevovat. Jestli potřebujete tzv. nakopnout nebo získat tu správnou motivaci, nevynechejte ani část věnovanou osobnímu rozvoji. Těšit se na vás budou přední čeští koučové Aleš Kalina nebo Jan Mühlfeit.

 

Pořadatelé festivalu mysleli i na děti, pro které je připraven program i hlídací koutek.

Více informací o Festivalu Evolution najdete na www.festivalevolution.cz.

 

Pro deset z vás máme vstupenku pro sebe a doprovod!

Stačí pouze (správně) odpovědět na soutěžní otázku:

 

Výherci jsou:
I. Tomanová, V. Aldorfová, K. Čajánková, M. Smetanová, V. Smolíková, J. Kubíček, Š. Růžová, M. Korpas, R. Oravcová