Několik pádných důvodů, proč vám Karibik učaruje!

Několik pádných důvodů, proč vám Karibik učaruje!

Vyhřátý bělostný písek, azurová hladina moře, vysoké palmy, co slunícím se turistům plní funkcí slunečníků. Na karibských ostrovech se nikam nepospíchá. Čas plyne svým tempem, lidé si nedělají hlavu s nějakým zpožděním, všude zní salsa a voní tabák. Pokud potřebujete vypnout, nic neřešit a užívat, tak jste si nemohli vybrat lépe. Karibik vám zůstane v srdci už napořád.


 

 

Ach, ty pláže!

Všichni asi dobře známe fotky karibských pláží z katalogů cestovek. A všechny  rázem napadne, že se dozajista musí jednat o photoshop. Jenomže, jakmile objevíte karibské pláže, tak zjistíte, že realita je opravdu stejná. Plážové panoramata vás nadchnou a ani po dobu čtrnácti dnů vás neomrzí koukat na hladinu moře, která se dle intenzity slunečních paprsků mění v oceánově modrou na tu tyrkysovou.

Ty vůbec nejkrásnější pláže podle organizace UNESCO mají v Dominikánské republice. Sama jsem si tam musela zaletět toto tvrzení ověřit a rozhodně vám ta země doslova učaruje. Nádherné pláže najdete v letoviska Punta Cana, ale také na ostrově Saona. Ale ať už zvolíte Kubu, Jamajku, Portoriko, nebo třeba Barbados, tak jako tak se vrátíte domů naprosto nadšení.

Protancujete tady s klidnou duší čtvery střevíce

Pokud se chcete naučit tancovat, jste tady správně. Karibik totiž platí za ty nejlepší taneční široko daleko. Zcela tady propadnete salse, rumbě, tanci jménem cha-cha či nenáročné merengue. Lidé tady přistihnete tančit na zastávce autobusu, při práci za barem, nebo třeba jen tak na pláži, kde vyhrává hudbu ze sousedního hotelu.

Rum a doutníky

Možná si říkáte, že rum je pití pirátů. A ve své době jemu holdovali opravdu s chutí. Nicméně v Karibiku se mu jen tak nevyhnete a už po prvním doušku mu přijdete na chuť.Ty čiré najdete snad v každém míchaném koktejlu. Jaký si dát? Rozhodně piña coladu, kterou tady servírují přímo v čerstvě utrženém vydlabaném ananasu, nesmí chybět samozřejmě bílý rum a sametově jemně kokosové mléko. 

Jen tak samotný se popíjí tmavý rum. Téměř každý karibský ostrov charakterizuje jiná chuť. Ženy nadchnou tzv. elixíry, které jsou sladké a chutnají po kokosu, rozinkách, ořeších, nebo třeba pomerančové kůře.

V rámci doutníků je to podobné. Mezi nejznámější patří ty kubánské, ale setkáte se s nimi i v Dominikánské republice. Mají zemitou chuť, obsahují mnohem méně nikotinu než cigarety a rozhodně spíše voní. Vyrábějí se
i ty s příchutí jako je vanilka, višeň, ale třeba i rum či koňak.

Dobrá nálada a jasný lék na duši

V Evropě se všichni honíme za penězi za to tady se především žije a raduje z maličkostí. Místní lidé nemají skoro nic, a přesto se smějí od ucha k uchu a dokáží vás v lecčems inspirovat. Na nic si tady nehrají a hlavně vědí, že minulost je pryč, budoucnost v nedohlednu a tak žijí současností.

Nevšední zážitky

Můžete se projet na koni po pláži v západu slunce, popíjet drinky s výhledem na tyrkysové moře, okoupat se ve vodopádu, pít kokosovou vodu z čerstvě utrženého ještě zeleného kokosového ořechu,  zatančit si s místními, procestovat ostrov křížem krážem třeba na motorce, nebo vyjet vstříc  mořským vlnám a pozorovat námluvy velryb.

Karibik je zkrátka továrna na sny. A jaký bude ten váš?

 

 

Lenka Zelnitiusová