Příroda pomáhá i krášlí

Příroda pomáhá i krášlí

Připravili jsme pro Vás soutěž o 3 balíčky biokosmetiky Saloos, kde najdete i novinku Saloos 
- Hořčíkový olej (Magnesium oil).


 

Bohatý element naší planety hořčík, je přítomný v každém orgánu lidského těla. Tento minerál je životně důležitý pro naše zdraví a pocit pohody. Je určen k aplikaci na kůži s rychlým účinkem na únavu svalů i mentální podporu.

Ideálním zdrojem energie pro sport a dobrou kondici je hořčík. Nedostatek hořčíku se nepříznivě odráží na fyzickém výkonu. Hořčíkový olej účinkuje jako přírodní emulze pro uvolnění svalů a kloubů nebo při bolesti zad, kdy poskytuje potřebnou úlevu.

HOŘČÍKOVÝ OLEJ SALOOS

obsahuje hořčík získávaný z čistě přírodního zdroje. Pochází z prastarého evropského mořského dna Zechstein (z hloubky cca. 1600 metrů), které je 250 mil. let staré. Hořčík je extrémně důležitý pro nespočet procesů v těle a čím více pohybu máte, tím více ho potřebujete.

Studie prokázaly, že přijímání hořčíku kůží je mnohem efektivnější než stravou, případně výživovými doplňky. Mazáním oleje na pokožku se totiž nemůžete předávkovat, tělo si vždy vezme, kolik potřebuje a hořčík se lehce dostane na ta správná místa.

Snadná aplikace
Použití je lehké, stačí na vybrané části těla nanést ráno a večer 3-10 střiků dle potřeby a lehce vetřít do pokožky. Necháte vstřebat a působit. Hořčíkový olej může způsobit jemné brnění pokožky či začervenání, které je ovšem jen přechodné.

BÍLÝ JÍL – FRANCOUZSKÝ

I pleť si zaslouží jarní detox. Skvěle vám pomůže účinná maska z bílého jílu. Bílý jíl - kaolin patří v kosmetice k nejpoužívanějším. Zřejmě je to tím, že je ze všech jílů  nejjemnější.

Působí proti stárnutí, zpevňuje, tonizuje, vyživuje, vyhlazuje, vyčistí a zklidní vaši unavenou pleť. K těmto všem účinkům je navíc tělovou masku možné použít i na dekolt, šíji, strie, stehna, břicho i namoženou pokožku zad.

Jako jediný z jílů je hypoalergenní a přesto stejně účinný. Pomůže vám důkladně a přitom šetrně vyčistit hluboce zanesené, nečistotami i mazem ucpané póry a předcházet jim. Bílý jíl je známý také pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Příprava masky:
Malé množství smíchejte v nekovové misce dřevěnou či plastovou špachtlí s vodou v poměru cca 1:1.


100% SQUALANE

Pozorujete první známky stárnutí, ochablost a únavu? Zkuste zařadit do své péče Squalane tzv. "suchý olej". Díky své struktuře se velice snadno a přitom rychle vstřebává. Zároveň působí jako antioxidant, který pomáhá chránit pokožku proti nepříznivým vlivům prostředí. Zanechává pokožku sametově jemnou a rozjasněnou bez pocitu mastnoty. Účinně uzamyká v pleti vlhkost, dodává ji hydrataci a napomáhá ke zlepšení jejího přirozeného vzhledu. Zvyšuje pružnost pokožky a pomáhá snižovat výskyt vrásek. Je nekomedogenní, proto se skvěle hodí pro péči o pokožku v každém věku, včetně mladé a problematické.

 Lze jej použít jako podklad pod make -up nebo místo pleťového krému.

 

 

Více o biokosmetice Saloos zjistíte na www.saloos.cz 

 

 

 

Výherce:
M. Straková, O. Kázmerová, H. Pipiš