Elegantní trend z Ameriky. V Česku přibývají černé bazény

Elegantní trend z Ameriky. V Česku přibývají černé bazény

Zapomeňte na fádní modrou, takový bazén má dnes na zahradě každý. Šik volbou je černá, k níž sahá stále více lidí za velkou louží. U nás je tento trend v plenkách, nicméně první odvážlivci se už našli a nemohou si výsledný vzhled své relaxační oázy vynachválit. Vděčí za něj novince od Detechy.


Byla to vlastně náhoda.

Stejně omylem jako Kryštof Kolumbus objevil Nový svět, odstartovalo tradiční družstvo z Nového Města nad Metují českou vlnu zájmu o černé bazény.

Před pár měsíci totiž v Deteše do nabídky zařadili nový odstín svého nejpopulárnějšího nátěru Izoban. Osvědčenou barvu na beton začali prodávat i v černé. Impulsem ovšem nebyly elegantní a neokoukané bazény, kterých hlavně v USA rychlým tempem přibývá, ale mnohem pragmatičtější důvod.

„Zavedli jsme černou kvůli tomu, že máme v nabídce žlutou na bezpečnostní šrafování. Chtěli jsme, aby si zákazník zvládl šrafování namalovat jen za použití našich produktů,“ vysvětluje Jana Nýčová, předsedkyně Detechy.

Jakmile se však černá mezi odstíny Izobanu objevila, začali se stále  častěji ozývat zákazníci s tím, že by si rádi natřeli načerno zahradní bazén. „Zaregistrovali jsme takové dotazy a Izoban jsme pro tento účel rádi doporučili. Vždyť především v modré barvě se takto používá už dlouhé roky a lidé mají ty nejlepší zkušenosti,“ popisuje Jana Nýčová.

Zákazníci poslechli a jsou nadšeni z elegantního a efektního dojmu. „Černou nyní doporučujeme na bazény i na podnikové prodejně. Jakmile se lidé ptají po něčem odvážnějším, je to jasná volba,“ dodává Jana Nýčová.“Tak trochu nevědomky jsme do Česka přenesli americký trend.“

Prodeje černého Izobanu i díky tomu předčily veškerá očekávání. Třeba se stane originální inspirací i pro vás.

Zdroj fotky: reindesa