Sezona grilování vrcholí

Sezona grilování vrcholí

Ochutnejte sýry Koliba, balsýr nebo rougette


 

Jistě už jste ochutnali řadu tradičních i netradičních pokrmů na grilu. Letošní léto vybízí ke gastronomickým zážitkům na zahradě. Menu, které lze vytvořit z čerstvých ingrediencí může být velice pestrobarevné.
Od lahodných mas, přes čerstvou zeleninu a ovoce až k sýrům. Rodinná firma ALIMPEX FOOD přichází s několika tipy, jak obohatit paletu grilovacích pokrmů a přitom si pochutnat.

Například pařený uzený oštěpek značky Koliba je specialita přímo na letní grilování. Oštěpek je tradiční slovenský sýr z kravského mléka, který je uzen na bukovém dřevě. Je určený především ke grilování, pečení
a opékání jak na grilu nebo v troubě, tak i na pánvi. Oštěpek až do středu změkne a mírně se nafoukne, ale přesto se nerozteče. Výborný je v kombinaci s brusinkovým džemem. Samotná příprava je velmi rychlá a snadná.

Vhodný na gril je i Balsýr, měkký plnotučný nezrající bílý sýr. Balsýr na gril s bylinkami je kvalitní sýr balkánského typu, vyráběný výhradně z českého mléka. Ruční výroba zaručuje to, že Balsýr ze Žirovnice má nižší obsah sušiny a soli, a díky tomu vynikne jeho chuť. Vhodná na gril je také grilovací lahůdka ROUGETTE.
Tu lze připravit v příchutích krémová, bylinky a chilli. Bylinky a koření jsou přímo v těstě sýru, nikoli jen na povrchu. Aroma se tak při grilování krásně uvolní do celého sýru. Bonusem navíc je, že sýr je přirozeným procesem zrání bezlaktózový. Sýry lze konzumovat jen tak s pečivem nebo vytvořit jednoduchou kombinaci například s bramborami. Během několika minut je přichystané pohoštění i pro několik lidí a to s minimálním úsilím.

„Koliba oštěpek uzený je speciálně vyrobený sýr pro úpravu na grilu, raclettu či na pánvi. Není třeba žádné balení do alobalu. Sýr se nelepí na rošt ani nevytéká. Jednoduše ho vyjmete z obalu a položíte na gril. Sýr se lehce nafoukne, nabobtná, ale neroztéká se,“ uvádí Martin Kincl, marketingový manažer. „Grilované sýry obecně hezky ladí vůní i chutí se širokou škálou ingrediencí. Ke grilovaným sýrům doporučujeme  lehký zeleninový salát, opečené brambory, nebo pečivo. Sýry jsou ideální i pro přípravu vege hamburgerů. Grilovaný sýr můžeme podávat s celou řadou  různých omáček, čatní, čalamádou či marmeládou. Omáčky chuť sýra zvýrazní a dodají chuti zcela jiný rozměr. Co například doplnit sýr fíkovou marmeládou. Zkuste a třeba vás to mile překvapí,“ dodává Martin Kincl.

Koliba oštěpek uzený, 180 g

Uzený pařený sýr vhodný pro grilování není nutné balit, díky jeho konzistenci, do alobalu. Oštěpek změkne až do středu a mírně se nafoukne, ale ani přesto se nerozteče. Skvěle se tedy hodí na zahradní party. Výrobek byl oceněn v letošní soutěži Volba spotřebitele. Doporučená maloobchodní cena je 95,90 Kč.

 

Balsýr na gril, 2 x 100 g

Sýr balkánského typu, který je dodnes prodáván pod obchodním názvem „BALSÝR“ a je stěžejním výrobkem mlékárny Žirovnice. Grilování sýrů tohoto typu je nejčastější pro Řeckou kuchyni, kde naleznete velké množství receptů. Servírovat ho lze buď jako samostatný sýr s omáčkou a pečivem, nebo je při horkých dne ideální variantou do zeleninových salátů. Doporučená maloobchodní cena je 54,90 Kč.

 

ROUGETTE na gril, 2 x 90 g

ROUGETTE grilovací sýry jsou speciálně vyrobené pro úpravu na grilu nebo na pánvi. Není třeba žádné balení do alobalu. Sýr se nelepí na rošt a ani nevytéká. Jednoduše ho vyjmete z obalu a položíte na gril. K dostání je
v balení po 2ks. Jedná se o zrající sýr s bílou plísní, na povrchu-krémový. Doporučená maloobchodní
cena je 74,90 Kč

 

 

 

 

 

ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem jak z hlediska sortimentu, tak i obratu. Katalogová nabídka obsahuje více než 6500 položek výrobků. Společnost dodává na trh výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky: Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Krajanka, Krajanka mléčné, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef a Polárka. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFEE, Elinas nebo Philadelphia.