Kam na dovolenou, když je léto v plném proudu?

Kam na dovolenou, když je léto v plném proudu?

Stále se nemůžete rozhodnout, kam se s rodinou či partnerem odletíte ohřát a prožít nějaké to dobrodružství, co vám nedá zapomenout? Italské Bibione znáte jako své boty, v Bulharsku už jste byli a Chorvatsko vás dvakrát neláká?


Vyhřátý Katar

Láká vás svět pohádek Tisíce a jedné noci, milujete ostré sluneční paprsky a záruku azurového nebe? Máme pro vás tip prožít dovolenou v moderním a pulzujícím Kataru, který vás unese do vzkvétajícího arabského světa se vším všudy. Slunce se na obloze promenáduje, garantuje vám tak neskutečných 40 stupňů a vody Perského zálivu jsou jako kafé. Místní kuchyně vás nadchne kořeněnými pokrmy inspirované blízkou Indií, ve kterých hlavní roli udává rýže a ryby. Ochutnat určitě musíte nadívaný pečený lilek nebo cuketu masovou směsí spolu s tomatovým pyré. Nákupní horečku si v Kataru užijete jako nikdy a rozhodně nesmíte minout proslulé katarské perly. Fascinují vás arabští plnokrevníci? Na harmonogram vaší dovolené si určitě připište hřebčín i sportovní závodiště v jednom jménem Al Shagab, dále návštěvu místní pouště, muzeum islámského umění nebo umělý ostrov Perla.

Lefkáda

Řecko bylo, je a bude v rámci zarytých dovolenkářů stále v kurzu. Není se čemu divit, je tu totiž nádherně. Tentokrát naše doporučení padlo na evropský Karibik, jak se Lefkádě s oblibou přezdívá. Pokud se vám nechce utrácet za letenky, můžete se sem s klidnou duší vydat i autem. Díky mostu  nemusíte počítat s trajektem.

Za oblíbené lokality platí Vassiliki, Nidri, ale také Agios Nikita. Určitě ale dovolenou na tomto Jónském ostrůvku nechtějte prožít jen u hotelového bazénu, místní pláže jsou totiž naprosto okouzlující. Pro nadšence větrných mlýnu doporučujeme pláž Gyra, v blízkém okolí jich totiž uvidíte hned několik. Dále musíte vidět tu nejoblíbenější ze všech jménem Milos. Budete-li mít odvahu, můžete odhodit plavky a užít si porci nudismu. Vaši pozornost si zaslouží Egremni i Kathisma. Lefkáda se vám dostane hluboko pod kůži, proto si říká
o comeback. A klidně i ten třetí v pořadí!

Panenská Kalábrie

Radost pohledět, ať už se podíváte tam i tam. Nemáte náladu na přeplněné pláže a zkalené moře? Pak vás špička Apeninského poloostrova vyloženě nadchne. Výletujte ostošest, protože v Kalábrii je toho k vidění nespočet. Třeba malebné městečko Tropea tyčící se na skále, pod nimž se rozprostírá nádherná azurová pláž, nebo třeba romantický skalnatý mys Capo Vaticano s hromadou větších i menších plážích. Coby kamenem dohodil to budete mít i na sopečnou Sicílii. Tento italský region charakterizují pikantní feferonky, ale také zmrzlina tartufo, kterou zná celý svět.

 

 

 

Lenka