Potřebujete půjčku? Povíme vám, jaká kritéria byste měli splňovat!

Potřebujete půjčku? Povíme vám, jaká kritéria byste měli splňovat!

Pokud vážně uvažujete nad tím, že finance, které vám chybí na pokrytí neodkladných výdajů, získáte půjčkou, pak je potřeba zvážit, jestli požádáte o úvěr v bance, nebo dáte přednost některé prověřené nebankovní společnosti.


Obě varianty mají své výhody, ale také samozřejmě nevýhody, které je nejprve nutné mezi sebou porovnat. Důležitým aspektem při výběru půjčky je výše částky a také to, jak rychle ji potřebujete získat.

Pokud potřebujete peníze co nejdříve a stačí vám jen pár tisíc, pak zvažte rychlou půjčku online, u které trvá celý proces jen pár minut a k jejímu sjednání vám stačí pouze počítač a připojení k internetu. Poskytovatelé nebankovních produktů mají pro získání půjčky mnohem benevolentnější podmínky než banka, proto na ně dosáhne téměř každý člověk. I zde je ovšem pár podmínek, které musíte splňovat, aby vám společnost požadované finance poskytla.

Plnoletost

První podmínkou, kterou musíte splňovat, aby vám banka nebo nebankovní společnost peníze poskytla, je věk minimálně 18 let. Mladší osoby od žádné společnosti finance nezískají. Některé instituce mají dokonce i vrchní věkovou hranici, kterou nemůžete překročit. Začíná se pohybovat již od 65 let, proto je potřeba zohlednit i toto kritérium, pokud se rozhodnete požádat o půjčku v pokročilejším věku.

Trvalé bydliště na území České republiky

Tato podmínka platí rovněž pro bankovní i nebankovní půjčky. U cizinců je podmínka trvalého žití na území ČR po dobu minimálně jednoho roku. Pokud nemáte na území České republiky trvalý pobyt, o úvěr nežádejte, byla by to pro vás pouze ztráta času.

Pravidelný příjem

Pravidelný měsíční příjem je další podmínkou pro získání úvěru. V bankách po vás nejspíš budou chtít potvrzení o příjmu vystavené vaším zaměstnavatelem, nicméně ve spoustě nebankovních společností si vystačíte
s výpisem z vašeho bankovního účtu. Společnost tak totiž získá jistotu, že je nepravděpodobné, že se dostanete do potíží se splácením svého dluhu.

Čistý rejstřík dlužníků

Ideální je, pokud žádáte o úvěr poprvé, v takovém případě je totiž jisté, že máte čistý rejstřík dlužníků. Pokud jste již o půjčku žádali a v pořádku jste ji zaplatili, tak se také nemusíte ničeho obávat. Problém ale nastane
v případě, kdy jste se zpozdili s platbou za vaší splátku a tím vám vznikl v rejstříku dlužníků negativní záznam.
V takovém případě se stáváte pro banku neseriózní a peníze vám nepůjčí. V takové situaci se nabízí jediné řešení, a to v podobě půjčky bez registru.

I když některé nebankovní společnosti netrvají na čistém rejstříku dlužníků, může být pro ně důležité to, abyste nebyli v exekuci nebo insolvenci. Taková situace je totiž jasnou známkou toho, že svou finanční situaci nezvládáte, a tak by pro vás další závazek představoval pouze další zátěž.