Jaké dekorace do dětského pokojíčku jsou dnes moderní?

Jaké dekorace do dětského pokojíčku jsou dnes moderní?

Pokoje pro nejmenší děti jsou zpravidla záležitostí vkusu maminek, a někdy možná i tatínků. Obchody a e-shopy nabízejí celou řadu roztomilých dekorací, které pokojíčky krásně zútulní. 


V následujících tipech přinášíme ty, které nás nejvíce zaujaly, a věříme, že poslouží jako správná inspirace také pro vás. V rubrice soutěží můžete také některé vyhrát a nadělit je někomu (nebo třeba i sobě) pod vánoční stromeček.

Zdroj: MimiWolf.cz

 

Významným prvkem pokoje je postýlka. Nad ní nemusí být jen kolotoč, který hraje a otáčí se, ale čím dál tím více jsou populární tzv. pavučinky snů (lapače snů), nebo závěsy nad postýlku. Pavučinky mohou být z různých materiálů. K nejčastějším patří přírodní dřevo, potravinářský silikon, nebo bavlna. Ty mají nejenom dekorativní účel, ale dle indiánů také zahání zlé sny. Závěs nad postýlku může děti zabavit stejně jako kolotoč. Větší uplatnění však najde na kočárku, kde pohybem o sebe třou dřevěné ozdoby a tlumeně „cinkají“. Tento jemný zvuk miminko uklidňuje a zajímá ho. V neposlední řadě může být závěs ozdoben různými motivy zvířátek
a předmětů tak, aby dítě zaměstnal nejen akusticky, ale také vizuálně.

 

Buďte kreativní a zkuste menší výrobce

Při výzdobě dětského pokoje nezapomínejte na stěny. Můžete sáhnout buď po nápaditých dekoracích jako jsou například látkové balónky nebo látkové žárovky se všitou lampičkou. Vypadají roztomile a zaujmou na první pohled. Moderní jsou také tzv. macramé doplňky, které vznikají drháním a mají spoustu podob. Velmi hezky také působí sladění obrázků nebo vytvoření originálních plakátů. Na jednu stěnu umístěte tři plakáty vedle sebe, a to buď menší v rozměru A4, nebo větší A3. Vypadají vedle sebe nádherně a pokoj dostane úplně nový náboj. Na druhou stěnu pak můžete zvolit obrázek s údaji o narození miminka. Většinou ho pro vás výrobci udělají na přání – vy si jen vyberete motiv, zadáte jméno, datum narození, váhu, velikost miminka a někdy i další informace, které si přejete uvést. Co se týká rámečků volte bílé nebo přírodní. Velmi elegantní je magnetický rámeček, kde přichytíte vršek a spodek obrázku a pověsíte ho za šňůrku.

 

Zajímavé jsou také dnešní možnosti poliček. Pokud hledáte neotřelý kousek, vyberte poličku z lepenkového kartonu. Vybraní výrobci je vytvářejí v mnoha tvarech, třeba jako letadélko, nebo nákladní auto, do kterého pak hravě vyskládáte se svým synem jeho autíčka. Pokud vám to velikost pokojíčku dovolí, pořiďte i teepee. Děti si v něm budou hrát, číst a možná i občas nocovat. A jaké vzory? Podívejte se nad sebe. Hvězdy, mráčky či měsíčky jsou stále na popředí zájmu. Ať už se necháte inspirovat našimi tipy, nebo si to uděláte úplně po svém, přejeme vám, aby vaše úsilí sklidilo úspěch.

 

Tipy:

Pavučinka snů, MimiWolf.cz, 350 Kč

Dekorační balónky na stěnu, bettybrands.cz, 719 Kč/ks

Set plakátů 3 ks, MimiWolf.cz, od 237 Kč (A4 bez rámečku)

  

 

 

 

O značce MimiWolf

Značka MimiWolf vznikla v roce 2018 s cílem vytvářet doplňky pro děti a jejich rodiče. „Snažíme se dělat věci tak, aby byl zákazník maximálně spokojený. Průběžně přicházíme s novinkami, které nás s tím, jak náš kluk roste, zaujaly, a které využíváme,“ říká Petr Wolf, který značku spolu s manželkou přivedl k životu. Na začátku byly silikonové korále a dekorace z nich, později přibyly plakáty, milníkové kartičky a další doplňky. Na svém e-shopu nabízí produkty také jiných značek a výrobců.