Designér Alex Chinneck otevírá svými instalacemi cestu k nové budoucnosti

Designér Alex Chinneck otevírá svými instalacemi cestu k nové budoucnosti

Pražský Desingblok představí již tradičně svým návštěvníkům řadu uměleckých děl. Letos se mezi nimi exkluzivně objeví i instalace IQOS World od britského umělce a vizionáře Alexe Chinnecka.



Rozměrné instalace, hry se světlem a unikátní materiály, to vše charakterizuje dílo Alexe Chinnecka nesoucí název IQOS World, které jsou součástí pražské přehlídky designu. Stejně jako britský umělec, který je označován za mistra architektonické iluze, se i společnost Philip Morris se svojí značkou IQOS zaměřuje na rozvoj moderních technologií a inovativních přístupů, jejichž vyústěním je technologie na zahřívání tabáku a s ní propojená budoucnost bez kouře a popela. Je pro mě potěšením představit své dílo v Praze na Desigbloku
a pokračovat tak ve spolupráci s IQOS, díky níž jsem byl schopen vytvořit škálu ambiciózních instalací“
doplňuje Alex Chinneck.

V rámci Design Bloku, představí Philip Morris i nejnovější výrobek IQOS 3 DUO, který si budou moci dospělí uživatelé mezi návštěvníky umělecké přehlídky exkluzivně zakoupit.

Tvořivost, krása a design charakteristická pro umění se pojí i s novým IQOS 3 DUO. Byl navržen tak, aby úžasně splynul se životním stylem dospělých uživatelů. Nový IQOS 3 DUO je doposud nejelegantnější IQOS a může být přizpůsoben tak, aby ladil s osobním stylem každého dospělého uživatele. S novou produktovou řadou také přichází nová exkluzivní limitovaná edice barev. První z nich bude barva „copper“.  Silná vize a propojování různých disciplín je v posledních letech charakteristická i pro společnost Philip Morris, která při vytváření budoucnosti bez kouře kombinuje inovace a nejnovější vědecké poznatky. Přechod na IQOS, který inspiroval Alexe Chinnecka, představuje nižší riziko než pokračující kouření.

Signifikantním prvkem v Chinneckově instalaci IQOS World je pro letošní Designblok motiv zipu, který je dobře rozpoznatelný a celosvětově srozumitelný. Zip, který otevírá nový a možná nekonvenční svět. Pro tvorbu objektů byla použita řada rozmanitých materiálů jako ocel, dřevo nebo plast. Důležitou roli hraje i osvětlení. Jeho ambiciózní a často monumentální díla proměňují všední v neobyčejné a snaží se učinit svět magičtějším místem.

     

Prací s různými materiály a jejich propojením se sochařskými a dalšími uměleckými technikami, vznikají pod rukama britského umělce často až surrealistická díla, která posouvají hranice lidské představivosti. Na pražském Designbloku 2019 bude Alex vystavovat obrovský, přes 3 metry vysoký betonový monolit, jehož přední strana je „rozepnutá“ a odhaluje tak překrásné éterické světlo vycházející zevnitř. Ve stejné místnosti předvede dvě sochařské skříňky, které jsou rozepnuty stejným způsobem. Instalace je další v řadě uměleckých děl, pomocí nichž Alex Chinneck zkoumá využití zipu v sochařství.