Bolí vás záda? Pak vás zaujme článek o cvičení ve třech minutách

Bolí vás záda? Pak vás zaujme článek o cvičení ve třech minutách

Nová kampaň Fit Pain Free: Dej tomu tři minuty denně a zbav se bolestí


Dej tomu 3 minuty denně. Tak se jmenuje nová kampaň, kterou právě spouštějí zástupkyně cvičební metody Fit Pain Free. Pro zájemce připravily videa, v nichž najdou vždy tři jednoduché cviky, které zabere cvičit právě tři minuty. “I s minimem času a námahy si tak lidé mohou za tři týdny zlepšit kondici a předcházet bolestem, zejména zad, kterých v tomto ročním období přibývá,” říká Hana Toufarová, zkušená cvičitelka metody Fit Pain Free.

Fit Pain Free je zcela nová cvičební metoda, kterou do České republiky přivezla známá brněnská cvičitelka Hana Toufarová. Sama léta trpěla velkými bolestmi ramen. Pomohla jí až cesta za americkou fyzioterapeutkou, která ji k této metodě přivedla. Sama se stala instruktorkou a dnes u nás školí další lektory. Fit Pain Free je metoda, která pracuje vždy jen s jedním svalem, pomůže tak od bolestí a navíc tělo zpevní.

Za tři týdny si vytvoříte pozitivní návyk a cvičit budete rádi

“Pro novou kampaň Dej tomu 3 minuty denně jsme vytvořili videa, v nichž zájemci najdou vždy tři jednoduché cviky, které mohou dělat kdekoliv a kdykoliv během dne. Zlepší si tak své pohybové návyky, držení těla
a pomohou jim odstranit případnou stávající bolest pohybového aparátu,” upřesňuje Hana Toufarová s tím,
že zapojení se je velice jednoduché – na www.rucevtyl.cz stačí zadat váš email a na ten vám pak zdarma přijde video obsahující tři cviky a za další tři týdny dorazí ještě i druhé. Po dalších třech týdnech se pak můžete rozhodnout, zda budete chtít navázat cviky vyšší obtížnosti.

“Tuto periodicitu jsme vybrali záměrně – pokud člověk zvládne cvičit tři cviky po dobu tří týdnů, vytvoří si pozitivní návyk a může snadno pokračovat a přejít na těžší cviky nebo do svého života přirozeně zařadit další sportovní aktivity.”

Cviky zvládne každý, pomohou i titulky

Cviky začínají od toho nejjednoduššího, aby je zvládl každý. Projekt je zaměřen na širokou veřejnost, od dětí po seniory. Díky titulkům také víte, které svaly posilujete, které protahujete a především proč. “Cviky na sebe navazují tak, abychom si zafixovali správné pohybové návyky i ve zcela běžném životě,” dodává Hana Toufarová.

Heslem této metody je „Ramena dolů, lopatky k sobě a stahovat je směrem k pasu.“ Na této základní správné pozici je postaveno celé cvičení Fit Pain Free a provází všechny cviky, kterých už je dnes více než 400, a další neustále přibývají. A spousta z nich se dá v naprosté pohodě cvičit i v kanceláři nebo třeba v kavárně.

“Ruce v týl si můžeme dát kdekoliv a díky této jednoduché věci se zcela bezděčně narovnáme, protáhneme prsní svaly, posilujeme svaly mezilopatkové a tím začneme řešit jeden z největších zdravotních problémů současné doby – všichni sedíme téměř celý den za stolem, u počítače, za volantem, v metru, busech, nad mobily a dalšími elektronickými vymoženostmi. Naše výzva je začátkem řešení pro všechny a v podstatě nic jednoduššího než tři cviky na tři minuty denně ani být nemůže,” uzavírá Hana Toufarová.

  

 

Skupinové lekce i individuální konzultace

S metodou Fit Pain Free dnes Hana Toufarová se svým týmem seznamuje další lektory i zájemce o toto cvičení, které v současnosti probíhá po celé České republice. Pokud vás tedy metoda zajímá, můžete se vydat na školení, nebo se dokonce sami stát lektory. Jestliže toužíte po individuálním přístupu, můžete si také objednat individuální konzultaci, kdy lektorka může dorazit i k vám domů, provede vstupní diagnózu, kterou zanese do vaší osobní karty, a pak vám vybere cviky, které jsou ušité přímo vám na míru. A nemusíte se bát, že pak nebudete vědět, jak správně cvičit. Metoda Fit Pain Free je unikátní v tom, že si s sebou odnesete vytištěný přesný zásobník cviků, které máte provádět – s fotkami a návodem, jak přesně je dělat, kolikrát a jak dlouho cvičit. Zkrátka detailní a návodný cvičební plán.

 

Více informací najdete na www.fitpainfree.com

 

 

 

 

Zdroj a foto: www.fitpainfree.com