Jak přečkat zimu ve zdraví? Pravidelně se hýbat a dobře spát

Jak přečkat zimu ve zdraví? Pravidelně se hýbat a dobře spát

S chladem a vlhkem se na podzim do našich těl vkrádá chřipka. I když se jí nelze vyhnout spolehlivě, riziko nákazy je možné výrazně omezit patřičnou životosprávou.


Například podle Hygienické stanice hlavního města Prahy již roste počet v metropoli hlášených akutních respiračních infekcí, a to o přibližně 8 procent týdně s tím, že epidemie chřipky vyvrcholí v měsíci lednu. Velmi účinnou prevenci přitom představuje zdravý a odolný organismus, který má vyšší šanci se chřipkovým virům ubránit. Mnozí experti se shodnou, že zdraví utuží aktivní pohyb, dostatek spánku, vyvážená strava pestrá na vitamíny a minerály nebo otužování, které je možné provádět i v sauně.

Právě pohybem si Češi vědomě utužují své zdraví. Podle letošní studie agentury NMS Market Research pro společnost MultiSport Benefit se pohybu alespoň jednou měsíčně věnuje 70 procent dospělých Čechů. Přesná čtvrtina z nich pak v průzkumu uvedla, že sportují proto, aby předcházeli nemocem. Ostatně pro udržování vysoké imunity lékaři doporučují nejméně 30 minut pohybu denně, například běh, plavání nebo pilates
a podobná cvičení. Důležité také je omezovat stres.

„Firmy si stále více uvědomují, jak moc se vyrovnaný fyzický i psychický stav propisují do výkonnosti jejich zaměstnanců. A nabízejí jim proto benefity, které je podporují ve zdravém životním stylu,“ říká Marián Škripecký, managing partner ve společnosti MultiSport Benefit. „Jeden z nejoblíbenějších zaměstnaneckých benefitů, karta MultiSport, proto nabízí volný vstup nejen na sportoviště všeho druhu, ale také do saun a dalších wellnesových zařízení.“

Aktuální přehled výhod a možnosti uplatnění karty MultiSport je k nalezení na webu.

 

 

O společnosti MultiSport Benefit, s.r.o.:

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 600 sportovních
a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým vlastníkům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 190 000 zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak
i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.