Dokonalá postava do půl roku po porodu?

Dokonalá postava do půl roku po porodu?


Těhotenství je krásné a zároveň náročné období. Postava ženy se mění, a i když okolí přijde krásná, sama maminka se tak často necítí. Přijde si tlustá a neohrabaná. Doufá, že porodem všechna kila zmizí. Jenže tak to funguje jen u někoho. Většina z nás se musí hodně snažit, aby přebytečná kila zmizela. Je vůbec možné se do půl roku po porodu dočkat své dřívější postavy? Ano!

Příbytek na váze je během těhotenství normální a individuální. I když často slýcháme, že bychom neměly přibrat víc než 10-12 kilogramů, realita je často jiná. Jak by také ne. Za příbytkem na váze stojí zvětšený objem krve, prsní tkáň, něco váží samotný plod, plodová voda a placenta.

No a že se někde vytvoří tukové zásoby? Buďte ráda. Slouží totiž jako záložní zdroj energie pro vás a vaše miminko. Po porodu se často nevyspíte, není čas si vypít v klidu ani čaj. Pak se tyhle „zásoby na horší časy“ fakt hodí.

Jak mít do šesti měsíců po porodu zpátky svou postavu?

I když to není jednoduché, snažte se po porodu co nejdříve najet na normální režim, dodržujte zásady zdravého životního stylu. Jezte pravidelně, po malých dávkách a jídlo nehltejte. Co dalšího vám ve snaze pomůže?

 

Pokud můžete, kojte!

To, že je mateřské mléko tím nejlepším, co svému děťátku můžete dát, je pravda. Stejně tak je dobré kojení
i pro vás. Je to totiž přirozený způsob, jak se rychle zotavit.
Během kojení se stahuje děloha a spolu s ní se do normálního stavu vrací i tělo. To znamená, že i kila jdou dolů. Pokud vám tedy nic nebrání, kojte.

Jezte pravidelně a zdravě

Sice je to někdy těžké, ale najděte si čas na sebe a v klidu se najezte. Jídlo do sebe rychle neházejte, vychutnávejte si ho. Jezte zdravé a kvalitní potraviny. Dodejte svému tělu všechny živiny, které potřebuje.

POZOR na diety

Během kojení se velkým zásahům do svého stravování raději vyhněte. Nebo se alespoň poraďte s lékařem
a nutričním terapeutem. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, jezte hodně zeleniny, ovoce, semínek a oříšků. Zkoušejte je ale postupně a ověřte si, že dítěti nezpůsobí potíže. Vše, co sníte, totiž částečně přechází do mateřského mléka.

Náš tip: Až zavedete příkrmy, což bývá po ukončeném 4.-6.měsíci věku, můžete si dovolit své stravovací návyky změnit důrazněji. Vyzkoušejte třeba ketonovou dietu bohatou na proteiny, vlákninu a všechny potřebné vitamíny a minerály. Sacharidů obsahuje jen minimum, tělo tak začne využívat zásoby energie uložené v těle ve formě tuků.Dodržujte pitný režim

Nezapomínejte pít. Vodu prostě potřebujete. Navíc se během spalování tuků z těla uvolňují toxiny, které je třeba z těla vyloučit.

Náš tip: Pijte pravidelně, po malých dávkách. Nesnažte se půl dne nepít a pak to dohnat. Tak své tělo zatížíte
a krom toxinů vyloučíte i cenné minerály.

Čtěte také: Jak snadno a bez stresu zhubnout?

Hýbejte se!

Ze začátku to je sice obtížné, ale stačí i krátká procházka s kočárkem. Postupně trasu prodlužujte a až si zvyknete na nějaký ten režim a tělo se z porodu zotaví, můžete začít i s lehkým cvičením.