TIP: Trápí vás kašel? Vsaďte na břečťan

TIP: Trápí vás kašel? Vsaďte na břečťan


Kašel může především v zimě potrápit téměř každého z nás. Není ale důvod k panice! Kašel je totiž fyziologický obranný projev našeho těla, které se tak brání proti škodlivým látkám. Pomocí kašle se tělo čistí tím,
že vykašláváme hlen s cizorodými látkami.

Již od 16. století byly proti kašli používány břečťanové listy, jimž byla v 19. století oficiálně přiznána schopnost mírnit kašel. Pro břečťan je totiž charakteristický poměrně vysoký obsah saponinů, glykosidu hederinu (helixinu), tříslovin a flavonoidů, jejichž působením se z průdušek hlen snáze odstraní.

Díky extraktu z břečťanového listu pomáhá a usnadňuje vykašlávání hlenu z dýchacích cest tradiční rostlinný přípravek Hedelix® sirup. Je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro děti a novorozence. Hedelix® sirup se užívá nezředěný buď při jídle, nebo mezi jídly.

Hedelix® sirup je k dostání ve 100ml balení za doporučenou cenu 166 Kč.

 

Lék k vnitřnímu užití. Obsahuje hustý extrakt z břečťanového listu. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. Správné použití konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.